୧୯ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ କେବିସିରେ ଜିତିଥିଲେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା – ଏବେ ହେଲେ ଏସ୍‌ପି

ମୁମ୍ବାଇ – ୧୯ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭାରତର ଲୋକପ୍ରିୟ କେବିସି ସୋରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା ଜିତିଥିବା ରବି ମୋହନ ଏବେ ହେଲେ ଏସ୍‌ପି । ରବି ମୋହନ ୨୦୦୧ ମସିହାରେ ଜୁନିୟର ବର୍ଗରେ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିତିଥିଲେ । ସେତେବଳେ ତାଙ୍କୁ ୧୪ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ୨୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ସେ ଆଇପିଏସ୍‌ ପାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କର ଟ୍ରେନିଂ ଚାଲିଥିଲା । ଗୁରୁବାରରେ ସେ ପୋର ବନ୍ଦରର ଏସ୍‌ପି ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

କେବିସିରେ ସେ ୧୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନର ଠିକ୍‌ ଉତ୍ତର ଦେଇ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିତିଥିଲେ । ଏବେ ତାଙ୍କୁ ୩୩ ବର୍ଷ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ରାଜକୋଟରେ ଡିସିପି ଭାବେ ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ରବିଙ୍କ ପିତା ଭାରତୀୟ ନୌସେନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ସେ ରାଜସ୍ଥାନର ବାସିନ୍ଦା । ରବି ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍‌ ଡିଗ୍ରୀ କରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଆଇପିଏସ୍‌ ଭାବେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ।

ରବିଙ୍କ ପିତା ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ନୌସେନାରେ କାମ କରିବା ସମୟରେ ସେ ସେଠାରେ ପାଠ ପଢିଥିଲେ । ଦଶମରେ ପାଠ ପଢୁଥିବା ସମୟରେ ସେ କୌନ୍‌ ବନେଗା କରୋଡପତିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ୧୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନର ସଠିକ୍‌ ଉତ୍ତର ଦେଇ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିତିଥିଲେ ।

ଚଳିତଥର ସିଜିନ୍ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରହିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ସୈନିକ ସ୍କୁଲରେ ଏବେ OBC କୁ ମିଳିବ ଆରକ୍ଷଣ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦେଲେ ମଞ୍ଜୁରୀ …

୧ ବର୍ଷର ଆଲୋଚନା ପରେ ଡିଲ୍‌ ଫାଇନାଲ, ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ୧ ଆରବ ଡଲାରର ଚେକ୍‌

ହ୍ୱାଟସ୍‌ଆପ୍‌ରେ ଗହଣା ପିନ୍ଧି ଡିପି ରଖିଥିଲା ମାଆ- ଧରା ହେଲା ଡକାୟତ ପୁଅ

ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମିଶାଇଲ, ଗଭୀର ସମୁଦ୍ରରେ ବି ଶତ୍ରୁର ଜାହାଜକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟଭେଦ କରି ଓଲଟାଇଦେବ…

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ସି-ପ୍ଲେନ୍ ସେବା, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ବିଶେଷ୍ବତ

ବିଶେଷଜ୍ଞ ମତ: ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କ ଦେହରେ ରହିଛି ୮,୫୦,୦୦୦ ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସ, ଏଗୁଡିକ ମଣିଷ ଦେହରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରନ୍ତି