ରାଜଧାନୀରେ ୪ ନଭେମ୍ବରରୁ ଲାଗୁ ହେବ ଯୁଗ୍ମ-ଅଯୁଗ୍ମ ନିୟମ: ଛାଡ ପାଇବନି ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଗାଡି,ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦେବେ ଏତେ ଟଙ୍କାର ଜରିମନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୧୦: ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ଗୁରୁବାର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି,୪ ନଭେମ୍ବରରୁ ନେଇ ୧୫ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁଗ୍ମ-ଅଯୁଗ୍ମ ନିୟମ ଲାଗୁ କରାଯିବ। ଏଥି​‌ରେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଗାଡି ଏହା ପରିସରରେ ଆସିଥାଏ। ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ପରିସରରୁ ବାହାରେ ରହିବେ ଓ ଦୁଇ ଚକିଆ ଗାଡି ଉପରେ ଏହା ଲାଗୁହେବ ନାହିଁ।

ଯୁଗ୍ମ-ଅଯୁଗ୍ମ ଗାଡିରେ ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁହେବା ପରିସରରେ ରୋଗୀ ଯାଉଥିବା ଗାଡି ଉପରେ ଏହା ଲାଗୁହେବ ନାହିଁ। ଏହି ନିୟମକୁ ଯଦି କେହି ଭଙ୍ଗ କରନ୍ତି ତେବେ ୪ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜରିମନା ଲଗାଯିବ। ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି, ଯୁଗ୍ମ-ଅଯୁଗ୍ମ ନିୟମ ସକାଳ ୮ଟାରୁ  ନେଇ ରାଜି ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗୁ ହେବ। ରବିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ନିୟମରୁ ମୁକ୍ତ ମିଳିବ। ରାଜଧାନୀରେ ଯୁଗ୍ମ-ଅଯୁଗ୍ମ ଲାଗୁ ସମୟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟପାଳ, ସିଜେଆଇ(ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି) ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି, କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ, ରାଜ୍ୟସଭା ଓ ଲୋକସଭାର ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗାଡିକୁ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ। ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗାଡିକୁ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବନି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟମାନଙ୍କୁ ଫାଇନାଲ୍‌ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦେଲେ ଅନୁମତି

ସ୍ତ୍ରୀ ରାଜନୀତିରେ , ପୁଅ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପଢୁଛନ୍ତି MBBS: ୮ଜଣ ପୁଲିସଙ୍କୁ ମାରି ବାପା ଫେରାର୍

ଧୋନିଙ୍କ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭଲପାଇବା: କିଏ ବୁହାଇଲା ନିଜର ରକ୍ତ ତ, ଆଉ କିଏ ମରିବାକୁ ବି ପ୍ରସ୍ତୁତ…

କରୋନା ପଜିଟିଭ ଜଣାପଡିବା ପରେ ହସ୍ପିଟାଲର ଚତୁର୍ଥ ମହଲାରୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ସାମ୍ବାଦିକ

Mylan ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ କଲା କୋଭିଡ୍-୧୯ର ଔଷଧ, ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ରହିଛି ଏହାର ଦାମ୍

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ନିବେଦନ, ଟୁଇଟରରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କଲା #PMModiCBIForSSR