ଲଣ୍ଡନରେ ଓଡ଼ିଆ ଇଂଜିନିୟରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୦ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଲଣ୍ଡନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀ ଏଚ୍‌ସିଏଲ୍‌ର ଓଡ଼ିଆ ସଫ୍ଟୱେର ଇଞ୍ଜିନିୟର ବିନୟ ପାଣିଙ୍କ ରହସ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଲଣ୍ଡନର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ହେଲେ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର କମ୍ପାନି ଓ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବିନୟର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇ ନଥିଲେ । ବରଂ ଅ।।ଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେହି ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କୁ ପକାଇ ରଖିଛନ୍ତି ।
ଗତ ୧୪ ତାରିଖ ଦିନ ବିନୟ ତା’ର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଶେଷ ଥର କଥା ହୋଇଥିଲା । ତା’ ପର ଦିନ ବିନୟ ପାଖକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରି ନଥିଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ । ୧୬ ତାରିଖରେ ଲଣ୍ଡନସ୍ଥିତ ତା’ର ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କୁ ପଚାରି ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଖବର ମିଳି ନଥିଲା । ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଲା ଯେ ବିନୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ହେବା ପାଇଁ ଯାଇଛନ୍ତି । ହେଲେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର କେମିତି ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା ବୋଲି ଏବେ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ତେଣୁ ବିନୟକୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକ ଓ ତା’ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ବିନୟର ରହସ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ ବୋଲି ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ସୂଚନା ମୁତାବକ ପୁରୀରେ ବିନୟଙ୍କ ଘର । ଏଚ୍‌ସିଏଲ୍‌ କମ୍ପାନିର ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ସେ କାମ କରୁୁଥିଲେ । ପରେ କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡନ ନେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୫୧ଟି ଗାଈ, ତିନି ଆରବୀ ଘୋଡା ଓ ୧୩ ବନ୍ଧୁକ… ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ୨୦୧୪ ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକାରେ ରହିଥିଲା ଆହୁରି ଏସବୁ

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀଙ୍କୁ କରୋନା, ଏବେ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ

ଏନସିବିର ପ୍ରଶ୍ନରେ ୩ ଥର କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ ଦୀପିକା, ହାତ ଯୋଡି ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ- ଇମୋସନାଲ କାର୍ଡ ଖେଳନ୍ତୁ ନାହିଁ

ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ

କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଠାରେ ଭିଟାମିନ୍‌—ଡି କେତେ ଜରୁରୀ ଜାଣନ୍ତୁ

ଆଉ କେତେ ଦିନ ଯାଏ ଅପେକ୍ଷା କରିବ ଭାରତ- ୟୁଏନ୍‌ରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ଦମ୍ଭୋକ୍ତି