PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ବାର୍‌ ନିର୍ବାଚନ, ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣ ମହାନ୍ତିି ସଭାପତି

source:odishasuntimes.com

କଟକ,୩୦ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣ ମହାନ୍ତି ଓଡିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ବାର୍‌ ଆସୋସିଏସନ୍‌ର ନୂଆ ସଭାପତି ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ଦାସ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆଜି ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ପୀୟୁଷ କୁମାର ମିଶ୍ର ହାଇକୋର୍ଟ ବାର୍‌ର ନୂଆ ଉପସଭାପତି ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ବାସୁଦେବ ପୂଜାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ୧୧୩୫ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲା ବେଳେ ତାଙ୍କର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ବୁଦ୍ଧଦେବ ରାଉତରାୟ ୧୧୧୪ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଛନ୍ତି ।

ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ଶ୍ରୀ ଦାସ ୮୧୭ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲା ବେଳେ ତାଙ୍କ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ମନୋଜ କୁମାର ଖୁଣ୍ଟିଆ ୬୨୫ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଉପସଭାପତି ଭାବେ ଶ୍ରୀ ମିଶ୍ର ୧୨୩୪ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲା ବେଳେ ତାଙ୍କର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ଦାସ ୧୧୩୮ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଛନ୍ତି । ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ଦତ୍ତେଶ୍ୱର ନାୟକ ୧୦୧୪ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଥିଲାବେଳେ ତାଙ୍କ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ମଳୟ କୁମାର ମହାନ୍ତି ୬୦୪ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସହକାରୀ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ପଦ୍ମାଳୟା ମହାପାତ୍ର ୧୨୪୩ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇ ବିଜୟଲାଭ କରିଥିଲାବେଳେ ତାଙ୍କର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ବାସୁଦେବ ମହାପାତ୍ର ୬୫୨ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଛନ୍ତି ।

ସହକାରୀ ସମ୍ପାଦକ(ପାଠାଗାର) ଭାବେ ସୋମନାଥ ଶତପଥୀ ୯୪୬ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇ ବିଜୟଲାଭ କରିଥିଲାବେଳେ ତାଙ୍କର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ସାହୁ ୭୫୦ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଛନ୍ତି । ଅ । ଜ ି ସକାଳ ୮ ଟ । ର ୁ ହାଇକୋର୍ଟ ବାର୍‌ର ବିଭିନ୍ନ ପଦପଦବି ଲାଗି ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଭୋଟ୍‌ଦାନ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା । ଏହାପରେ ଭୋଟ୍‌ ଗଣତି ହୋଇଥିଲା । ସଂଧ୍ୟା ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଦସ୍ୟ ପଦବିକୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ପଦବିର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ବାସୁଦେବ ପୂଜାରୀ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ କେତେ ଜଣ ଆଇନଜୀବୀ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।