PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଖୋ-ଖୋ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌: ପୁରୁଷ, ମହିଳା ସେମିରେ ଓଡ଼ିଶା

ଛତ୍ରପୁର, ୨ ।୨(ଆପ୍ର): ଛତ୍ରପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଚାଲିଥିବା ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଜୋନସ୍ତରୀୟ ଖୋ-ଖୋ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌ର ଉଭୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ବିଭାଗ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ଓଡ଼ିଶା । ଓଡ଼ିଶା ମହିଳା ଦଳ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ବିହାରକୁ ୨୦-୨ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ଓ ମଣିପୁରକୁ ୧୦-୪ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରି ପୁଲ୍‌-ଏର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ଓଡ଼ିଶା ପୁରୁଷ ଦଳ ମଧ୍ୟ ୨୬-୬ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ପ୍ରତିିପକ୍ଷ ବିହାରକୁ ଏବଂ ୨୧-୮ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶକୁ ହରାଇ ପୁଲ୍‌-ବି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟିମ୍‌ ଭାବେ ସେମିକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛି ।
ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଏକାଧିକ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ବିଭାଗରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯାଇ ଥିଲା । ୩ଟି କୋର୍ଟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ୨୫ ଜଣ ଅଫିସିଆଲ୍‌ । ପୁରୁଷ ବିଭାଗରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ୨୦-୬ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ମଣିପୁରକୁ ହରାଇଥିବା ବେଳେ ଆସାମ ଦଳ କଡ଼ା ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତାମୂଳକ ମୁକାବିଲାରେ ୨୦-୧୭ ପଏଣ୍ଟ୍‌ ସହ ତ୍ରିପୁରାକୁ ପରାଜିତ କରିଥିଲା । ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଦଳ ୧୮- ୯ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ନାଗାଲାଣ୍ଡକୁ ହରାଇଥିଲା ବେଳେ ଆସାମ ଆଉ ଏକ କଡ଼ା ଟକ୍କରରେ ୯-୭ ପଏଣ୍ଟ୍‌ ବ୍ୟବଧାନରେ ମଣିପୁର ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପୁରୁଷ ଟିମ୍‌ର ମୁକାବିଲା ଥିଲା ବେଶ୍‌ ରୋମାଞ୍ଚକର । ମାତ୍ର ୧ ପଏଣ୍ଟ୍‌ ବ୍ୟବଧାନରେ (୨୪-୨୩)ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ । ବିହାର ୧୭-୪ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ନାଗାଲାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା ବେଳେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଅନ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଏକତରଫା ମୁକାବିଲାରେ ୧୯-୪ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ଆସାମକୁ ହରାଇଥିଲା । ମଣିପୁର ଦଳ ୧୪- ୧୧ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ତ୍ରିପୁରାକୁ ହରାଇଥିଲା ।
ସେହିପରି ମହିଳା ବର୍ଗରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏକତରଫା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ୧୫- ୪ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ମହିଳାକୁ ହରାଇଥିବା ବେଳେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୧୯ ପଏଣ୍ଟ୍‌ର ବୃହତ୍‌ ବ୍ୟବଧାନ (୨୦-୧)ରେ ସିକ୍କିମକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା । ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକପାଖିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୧୩-୦ ପଏଣ୍ଟ୍‌ ସହ ସିକ୍କିମକୁ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜିତ କରିଥିବା ବେଳେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ୧୩- ୪ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶକୁ ଓ ଆସାମ ୧୪- ୬ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ବିହାରକୁ ହରାଇଥିଲା ।
ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ ଲାଇନ୍‌ଅପ୍‌ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇଛି । ରବିବାର ମହିଳା ବିଭାଗରେ ପୁଲ୍‌-ଏ ବିଜେତା ଓଡ଼ିଶା ସହ ପୁଲ୍‌-ବି ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଏବଂ ପୁଲ୍‌-ଏ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଆସାମ ସହ ପୁଲ୍‌-ବି ବିଜେତା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଟକ୍କର ହେବ । ସେହିପରି ପୁରୁଷ ବିଭାଗ ପୁଲ୍‌-ଏ ବିଜେତା ଭାବେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ପୁଲ୍‌-ବି ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସହ ତାର ମୁକାବିଲା ହେବ । ସେହିପରି ପୁଲ୍‌-ବି ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଓଡ଼ିଶା ସହ ପୁଲ୍‌-ଏ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିବା ମଣିପୁରର ମୁକାବିଲା ହେବ ।