PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା – ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫରେନସିକ୍‌ ଲ୍ୟାବ୍‌ରେ ଡିଏଫ୍‌ଓ , ରୋଷେୟାଙ୍କ ଲାଇ ଡିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟ ଚାଲିଛି
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ମହିଳାଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା କାରଣରୁ ସ୍ୱାମୀ, ଶାଶୁ, ଶଶୁର ଓ ସଉତୁଣୀକୁ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ୍
  • ||
  • ଲୋଇସିଂହା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପରିଚୟ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦାରିଙ୍ଗବାଡି : ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ କାଠପଟା ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲୋଇସିଂହା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯୁବକ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ମହିଳାଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବାରୁ ସ୍ୱାମୀ, ଶାଶୁ, ଶ୍ଵଶୁର ଓ ସଉତୁଣୀକୁ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର: ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ଷ୍ଟୋରରେ ଜିଏସଟି ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗଞ୍ଜାମରେ ୧୦୧୦ଗାଁ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରାତିରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଶୋଇଥିଲା ବେଳେ ମହିଳାଙ୍କୁ କାମୁଡି ଦେଲା ବିଷାକ୍ତ ସାପ, ଆଖିବୁଜଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ପାଟଣା: ପୂର୍ବତନ ପାଟଣା ବିଧାୟକ ରାମରାଇ ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦର ପୁଣି ବନ୍ଦ ହେଲା ୬ ଗେଟ୍, ୧୮ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ବାଙ୍କୀ : ହୁଳୁହୁଳା ପୋଲ ଉପରେ ୪ ଫୁଟର ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହିତ, ବାଙ୍କୀର ବହୁ ପଞ୍ଚାୟତ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୨୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯୫ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସଠିପୁର : ଦୁଇ କଣ୍ଟେନର ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଉଭୟ ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁ : ହଂସୁଆ ନଈରେ ଘାଇ, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସୁଧୁରୁଛି ଉପରମୁଣ୍ଡର ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ହୀରାକୁଦରେ ବନ୍ଦ ହେଲା ୪ ଗେଟ୍‌, ୨୪ ଗେଟ୍‌ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦଳି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବିମାନଘାଟି ପରିସରରେ ଜଣେ ମହିଳା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଅଟକ
  • ||

ଓଡ଼ିଶା ସୁପର ମଡେଲ ଗ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଫିନାଲେ: ସେଫାଳି ଓ ଅଙ୍କିତ୍‌ଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା ସୁପରମଡେଲ କ୍ରାଉନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୧ ।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ଡିଲାଇଟ୍‌ ଶପର୍ସ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ(ଡିଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌) ସହଯୋଗରେ ୟୁ ଫଙ୍କି ଇନ୍‌ ଷ୍ଟୋର୍‌ (ଟ୍ରେଣ୍ଡି ଆଣ୍ଡ୍‌ ଟ୍ରାଡିସନାଲ୍‌) ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ‘ଫ୍ୟାଶନ୍‌-ଜେଡ୍‌-୧୯ ଓଡ଼ିଶା ସୁପର୍‌ମଡେଲ୍‌’ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫିନାଲେ ରବିବାର କିଟ୍‌ ଅଡିଟୋରିୟମ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ପୁରୁଷ ବର୍ଗରେ ଅଙ୍କିତ୍‌ ମହାନ୍ତି ଓ ମହିଳା ବର୍ଗରେ ସେଫାଳି ଓଡ଼ିଶା ସୁପରମଡେଲ ଟାଇଟଲ୍‌ ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ପୁରୁଷ ବର୍ଗରେ ଅଙ୍କିତ୍‌ ମହାନ୍ତି ଓ ମହିଳା ବର୍ଗରେ ନୁପୂର ମହାନ୍ତି ଫଟୋଜନିକ୍‌ କ୍ରାଉନ୍‌ର ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି । ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ସାହୁ ଓ ଅଭିନବ ସିଂହ ଯଥାକ୍ରମେ ବେଷ୍ଟ କ୍ୟାଟ୍‌ ୱାକ୍‌ ଓ ବେଷ୍ଟ ର‌୍ୟାମ୍ପ ୱାକ୍‌ ଟାଇଟଲ୍‌ ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି । ବୈଦ୍ୟନାଥ ନାରାୟଣ ସିଂହ ଓ ଯାଜ୍ଞସେନୀ ନାୟକ ଫେସ୍‌ ଅଫ୍‌ ଅଥେନ୍‌ଟିକ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଟାଇଟଲ୍‌ର ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି । ବେଷ୍ଟ ହେୟାର୍‌ ଭାବେ ପୁରୁଷରେ ଅଭିନବ ସିଂହ, ମହିଳାରେ କୁମୁଦିନୀ ପର୍ତ୍ତୀ ଓ ବେଷ୍ଟ ସ୍କିନ୍‌ ଭାବେ ପୁରୁଷରେ ମୁଜାହିଦ୍‌ ଖାନ୍‌, ମହିଳାରେ ଲିପିତା ମହାନ୍ତି ଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଛି ରାଧା ନାଚେ ଶ୍ୟାମ୍‌ ବିନା ଗୀତର ତାଳେ ତାଳେ ମଞ୍ଚକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ମଡେଲ । ସମସ୍ତଙ୍କ ପରିଧାନରେ ବାରିହୋଇପଡିଥିଲା ଓଡ଼ିଶାର ପାରମ୍ପରିକ ହସ୍ତତନ୍ତ କାରିଗରୀ ।

୪ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନାମୀଦାମୀ ଡିଜାଇନରମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଡିଜାଇନ୍‌ ପିନ୍ଧି ମଞ୍ଚକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଓଡ଼ିଶା ସୁପରମଡେଲର ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନାମ ଥିଲା ପଟ୍ଟଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟଚିତ୍ର । ଯେଉଁଥିରେ ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ବାରିକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଡିଜାଇନ୍‌ ପିନ୍ଧି ମଞ୍ଚକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ମଡେଲମାନେ । ବିଶେଷ କରି ସିଲ୍କ, ଟସର ଓ କଟନ୍‌ ଉପରେ ପଟ୍ଟଚିତ୍ରର ସୁନ୍ଦର କାରିଗରୀ ବାରି ହୋଇପଡିଥିଲା ଏସବୁ ଡିଜାଇନ୍‌ରେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡରେ ଡିଜାଇନର ବ୍ରୁଜ୍‌ଙ୍କ ଡିଜାଇନ୍‌ ପିନ୍ଧି ମଡେଲମାନେ ମଞ୍ଚକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ୧୨ ଜଣ ପରୁଷ ମଡେଲ ସମ୍ବଲପୁରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଡିଜାଇନ୍‌ ପିନ୍ଧି ର‌୍ୟାମ୍ପରେ ଚାଲିଥିଲେ । ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମଡେଲମାନେ ଏଥିନିକ୍‌ ଜିଓ ଥିମ୍‌ରେ ର‌୍ୟାମ୍ପରେ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ବେନୋଦିତା ଦାଶଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏହି ଡିଜାଇନ୍‌ରେ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଇକ୍କତକୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି ।

ପୂରବୀ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି, ୟୁ ଫଙ୍କି ଇନ୍‌ ଷ୍ଟୋର୍‌(ଟ୍ରେଣ୍ଡି ଆଣ୍ଡ୍‌ ଟ୍ରାଡିସନାଲ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ଗତବର୍ଷ ଏହିଭଳି ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ୟୁ ଫଙ୍କି ଇନ୍‌ ଷ୍ଟୋର୍‌ ନବାଗତ ଡିଜାଇନ୍‌ରମାନଙ୍କ ହସ୍ତତନ୍ତକୁ ନେଇ ନୂଆ ନୂଆ ଡିଜାଇନ୍‌ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଉଛି । ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଡିଜାଇନ୍‌କୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ମଡେଲରଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ବେଶୀ ରହିଛି । ସେଥିପାଇଁ ଷ୍ଟୋର୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ଏକ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ୭୦ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର