PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ନୋ ପାର୍କିଂ ଜୋନ୍‌ରେ ଚଢ଼ଉ: ୧୮ ଜଣ ଭରିଲେ ଜରିମାନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୯/୮: ରାଜଧାନୀର ରାସ୍ତା କଡ଼ ଓ ଫୁଟପାଥ୍‌ରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଗାଡ଼ି ପାର୍କିଂ ଯୋଗୁ ନାହିଁ ନଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଉଛି । ଏହା ଉପରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଡିସିପି ସାଗରିକା ନାଥ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ହାଉସିଂ ବୋର୍ଡ ଛକରୁ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଛକ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ନୋ ପାର୍କିଂ ଜୋନ୍‌ରେ ଚଢ଼ଉ କରାଯାଇ ବୁଧବାର ୧୮ ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି । ଏହାଛଡ଼ା ଡ୍ରୋନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ୨୩ ଜଣ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନକାରୀଙ୍କୁ ଧରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୧୧ ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି । ସାରା ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ମୋଟ ୮୫ ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ବୁଧବାର ଜରିମାନା ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଏସିପି କେକେ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମୁଁ ଆଡିସ୍‌ନାଲ୍‌ ସେକ୍ରେଟେରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ …
ନୋ ପାର୍କିଂ ଜୋନ୍‌ରେ ଏକ କାର୍‌ ପାର୍କିଂ କରି ପଳାଇଥିଲେ ଜଣେ ମହିଳା । ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଉକ୍ତ ଗାଡ଼ିକୁ ଲକ୍‌ କରି ଦେଇଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପରେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା । ଗାଡି ଲକ୍‌ ଥିବା ଦେଖି ମହିଳା ଜଣକ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଇଂରାଜୀରେ ଗାଳି ଦେଇଥିଲେ । କହିଥିଲେ, ମୁଁ ଆଡିସ୍‌ନାଲ୍‌ ସେକ୍ରେଟେରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ । ମୁଁ ନିଜେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ । ମୋ ସ୍ୱାମୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ମୁଁ ଫାଇନ୍‌ ଦେବି ନାହିଁ । ୫ ମିନିଟ୍‌ ସମୟ ଭିତରେ ଯଦି ଗାଡି ଲକ୍‌ ନ ଖୋଲିବ ତା’ହେଲେ ଅବସ୍ଥା ସମ୍ଭାଳିବ । ଏମିତି ହଟ୍ଟଗୋଳରେ ରାସ୍ତା ଜାମ୍‌ ହୋଇଗଲା । ସ୍ଥିତି ଏମିତି ହେଲା ଯେ, ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଆସି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଲେ । ହେଲେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଫାଇନ୍‌ ଦେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଅଡ଼ି ବସିଥିଲେ । ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଲକ୍‌ ଖୋଲି ସେଠାରୁ ବିଦା କରିଥିଲା ।

୬ରେ ବସିବ ବୈଠକ
ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ୁଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ କିଛି ନୂଆ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଏକ ବୈଠକ ବସିବ । ଏଥିରେ ବିଏମ୍‌ସି, ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ, ଆରଟିଓ, ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ଆଇ ଓ ଅନ୍ୟ କିଛି ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗଦେବେ । ସମସ୍ୟା ନିରାକରଣ ଲାଗି ସବୁ ବିଭାଗ ମିଳିମିଶି କାମ କରିବେ । ଏହାଛଡ଼ା ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ପରଠୁ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ରୁ ରାଜସ୍ୱ କମ୍‌ ଆସୁଛି । ପୂର୍ବରୁ ଦିନକୁ ୪/୫ ଲକ୍ଷ ଜରିମାନା ଆଦାୟ ହେଉଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଲକ୍ଷେ ଟପୁନି । ଏହା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର