ଓଡ଼ିଶାକୁ ଫୁଟବଲ୍‌ରେ ରୌପ୍ୟ, ହକିରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯ ।୧ (ବ୍ୟୁରୋ): ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଚାଲିଥିବା ଖେଲୋ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁଥ୍‌ ଗେମ୍ସରେ ଆଜି ଓଡ଼ିଶାକୁ ୨ଟି ପଦକ ମିଳିଛି । ମହିଳା ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ବାଳିକା ଦଳ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପରାଜିତ ହୋଇ ରୌପ୍ୟ ଏବଂ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ହକି ଦଳ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ମୁକାବିଲାରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଛି ।
ଓଡ଼ିଶା ବାଳିକା ଫୁଟବଲ୍‌ ଦଳ ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସହିତ ଖେଳିଥିଲା । ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୨-୧ ଗୋଲ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ମହିଳା ଦଳ କିନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ୩-୨ ଗୋଲ୍‌ରେ ପଞ୍ଜାବକୁ ପରାଜିତ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ସୁନୀତା ଖାଖା, ଜ୍ୟୋତି ଛତ୍ରୀ ଓ ନୀମାବତୀ ସିଂ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ । ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ହରିଆନା ୨-୧ ଗୋଲ୍‌ରେ ଛାଡ଼ଖଣ୍ଡକୁ ପରାଜିତ କରି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଗୁଗୁଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟିଲା Paytm, ଆପ୍ ହଟାଇବା ପଛରେ ରହିଛି ଏହି କାରଣ

ରୁଷର ଭ୍ୟାକସିନ ନେଉଥିବା ପ୍ରତି ୭ ଜଣରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁସ୍ଥ, ଭାରତକୁ ମଧ୍ୟ ଆସିବ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟିକା

ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ସୁନାର ବ୍ୟାଟ୍ ଉପହାର ଦେଲା ସିଏସକେ, ଫ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେୟାର କଲେ ଫଟୋ

ନାବାଳିକା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଥାନାରେ ଓଟିଭି ଏଚ୍ଆର୍ ହେଡ୍ ହାଜର

ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ‘ଥାଳି’ ମନ୍ତବ୍ୟ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା, କହିଲେ-ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ କାହା ବାପାର ନୁହେଁ…

ରାଜଧାନୀରେ ସୀମା ଟପିଲାଣି ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା: ଦୁଃଖ ବଖାଣିଲେ ବିଏମ୍‌ସି ୱାର୍ଡ ଅଫିସର,ଗୁରୁତର ରୋଗୀଙ୍କୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ କରି ମାରିଦେଲେ…