ମାଲେସିଆ ଜାହାଜର ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ତେଲ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି

ପୁରୀ ୨୯/୮: କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଉପକୂଳରେ ଲାଗିଥିବା ମାଲେସିଆ ଜାହାଜର ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ତେଲ ଖାଲି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ଛୋଟ ଛେଟ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଜାହାଜରୁ ପାଇପ୍‌ ଲଗାଇ ତେଲ କଢ଼ାଯାଉଛି । ଏହି ଜାହାଜରେ ୩୦ ହଜାର ଲିଟର ତେଲ ରହିଛି । ତେଲ ଖାଲି କରିବାକୁ ୩ଦିନ ଲାଗିଯିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବଲୱନ୍ତ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି କାଲିଠାରୁ ମାଲେସିଆ ଜାହାଜରୁ ତେଲ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦଳ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜାହାଜରୁ ତେଲ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିବ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ତେଲ ପ୍ରଦୂଷଣ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ନାନା କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ଅବସାନ ଘଟିବା ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

କୋଲକାତା, ବାଲେଶ୍ୱର ଓ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରୁ ୩ଟି ଟିମ୍‌ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଜାହାଜରୁ ତେଲ କାଢ଼ିବା ପାଇଁ ପାଇପ୍‌ ବିଛାଇଥିଲେ । ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ଥିବା ଜାହାଜରୁ ପାଇପ୍‌ ଚିଲିକା କୂଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଛା ଯାଇଛି । ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଆସିଥିବା ବଡ଼ ବଡ଼ ଡ୍ରମ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ତେଲ କଢ଼ା ଯାଇ ଚିଲିକାରେ ଘେରିକଟା ଭେସେଲ ଦ୍ୱାରା ସାତପଡ଼ାସ୍ଥିତ ସିଡିଏ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଅଣାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି ।

ଇତିମଧ୍ୟରେ ଜାହାଜ କମ୍ପାନି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସହ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିବାର ପରିବହନ ବିଭାଗ କହିଛି । ଜାହାଜ କମ୍ପାନିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଜାହାଜକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଖଣ୍ଡୋଲାଇଟ୍‌ ଅଭାବରୁ ଅଟକିଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବାଇଶି ପାହାଚ ମରାମତି କାମ: ତାପଙ୍ଗ ଖଣିରୁ ଆସୁଥିଲା ପଥର

ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ କାର୍ତ୍ତିକ ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟ: ଏଥର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଛଅଦିନିଆ ପଞ୍ଚୁକ ବ୍ରତ,୨୭ ରେ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ

ବ୍ଲୁ ଫ୍ଲାଗ୍‌ ବିଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଅଘଟଣ : ଫଟୋ ଉଠାଇବା ହେଲା କାଳ, ପରିବାର ସମ୍ମୁଖରେ ଭାସିଗଲେ ନାବାଳକ

ପୁରୀ ବ୍ଲୁ ଫ୍ଲାଗ୍ ବିଚ୍‌ରେ ଭାସିଗଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି

ବଡ଼ଦେଉଳ ବାଇଶିପାହାଚର ହେବ ମରାମତି, ପୁରୁଣା ବଦଳରେ ଲାଗିବ ନୂଆ ପଥର !

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ କାର୍ତ୍ତିକ ନୀତି ଆରମ୍ଭ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ