PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା: ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ରାଜ୍ଯପାଳଙ୍କୁ କହିଲେ ଭାଷଣ ଦେବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ, ରାଜନେତା ନହୋଇ ରାଷ୍ଟ୍ରକର୍ମୀ ହୁଅନ୍ତୁ

source:www.greaterkashmir.com

ଶ୍ରୀନଗର ୧୫/୨: ଗୁରୁବାର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୪ ଜବାନ ସହିଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ରୋଧର ଅଗ୍ନି ଜଳୁଛି । ତେବେ ଅନ୍ଯପଟେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ମଧ୍ୟ ଜୋର୍ ଧରିଛି । ଏବେ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ନ୍ୟାସନାଲ କନଫରେନ୍ସର ଉପପ୍ରଧାନ ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା, ରାଜ୍ଯପାଳ ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରିବା ସହ ଅଯଥା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ନଦେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କଣ କହିଲେ ଉମର
ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ରାଜ୍ୟପାଲ ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଲେ, ‘ଡିୟର ଗଭର୍ଣ୍ଣର ମଲିକ୍, ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପଦେଶ ଯିଏ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ୬ ବର୍ଷ ସରକାର ଚଲାଇଛି । ଆପଣ ଦୟାକରି ଇଣ୍ଟରଭ୍ଯୁ ଦେବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ । ଏହି କାମ ଆପଣଙ୍କ ଆଡଭାଇଜର୍ସଙ୍କୁ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ନିଜ ବୟାନ ମାଧ୍ୟମରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅଧିକ ଗମ୍ଭୀର କରୁଛନ୍ତି ।‘

ରାଜ୍ୟ ବିମାନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଶ୍ରୀନଗର ଯାଆନ୍ତୁ
ଏହି ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟରେ ରହିନାହାନ୍ତି ଉମର, ସେ ଏହା ପରେ ପୁଣି ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆପଣ ଦୟାକରି ରାଜ୍ୟ ବିମାନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଆହତଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀନଗର ଯାଆନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ ଏକ ତତ୍କାଳ ବୈଠକ ଡକାନ୍ତୁ ଏବଂ ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ । ଅବଶ୍ଯ ଏହି କାମ ସବୁ କାଲି ହୋଇଯିବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ କାଲି ଆପଣ ବୟାନ ଦେବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ।’

ଏହା ରାଜନୀତି କରିବାର ସମୟ ନୁହେଁ
ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଆଉ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆପଣ ଜଣେ ରାଜନେତା ଏବଂ ରାଜନୀତି କରିବା ରାଜନେତାର ପ୍ରକୃତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ରାଜନୀତି କରିବାର ନୁହେଁ । ଦୟାକରି ନିଜ ରାଜନୀତି କରିବା ଇଛାକୁ ନିଜ ମନ ଭିତରେ ଦବାଇ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଜଣେ ରାଷ୍ଟ୍ର କର୍ମୀ ହୁଅନ୍ତୁ । ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ପାର୍ଟି ଆପଣଙ୍କ କାମକୁ ପ୍ରଶଂସା ନକରିପାରେ କିନ୍ତୁ ସାରା ଦେଶ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ଯକୁ ତାରିଫ କରିବ ।’

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର