ଆସନ୍ତା ୬ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରୁ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବେ ଜଗା ବଳିଆ, ସାଙ୍ଗରେ ଆସିବେ ୪ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୮: ଫେରୁଛନ୍ତି ଜଗା ବଳିଆ । ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରୁ କଟକ ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ଆସିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସ ।

ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଯୋଗେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବାହାରି ୭ ତାରିଖରେ କଟକରେ ପହଂଚିବେ । ତାଙ୍କ ସହ ଏକ ୪ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ଆସିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହାପରେ ଜଗା ବଳିଆଙ୍କୁ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲରେ ରଖାଯାଇ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ ।

ଜଗା ବଳିଆଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏସସିବି ମେଡିକାଲର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍ସକୁ ନେଇ ଜଗାବଳିଆଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲା । 

ଏନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍ସ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ହେଲେ ଜଗା ବଳିଆଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ରୋକଠୋକ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍ସ କର୍ତୃପକ୍ଷ । ଏହାପରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲରେ ଜଗା ବଳିଆଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। 

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପାସ୍ ହେଲା କୃଷି ବିଲ୍

ଟୋଲ୍‌ପ୍ଲାଜାରେ ଚିଲିକା ବିଧାୟକଙ୍କ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ-ଅଭିଯୋଗକୁ କିନ୍ତୁ ଖଣ୍ଡନ କଲେ

ଭୁଶୁଡ଼ିବ ରାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର! ଚାଳଠୁ ମୂଳ ଯାଏ ପାଣି ଝରୁଛି ,ମୂଷା ଖୋଳି ପକାଇଲେଣି ଗମ୍ଭୀରା

ବିଧାନସଭାରେ ଆସିବ ୧୨ ବିଲ୍‌ – ୨୫ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ

ପୋଲ ତଳେ ଭାସୁଛି ଅଜଣା ଶିଶୁର ମୃତଦେହ, ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି

ବାଘର କଟାମୁଣ୍ଡ ସହ ଛାଲ ଜବତ: ନାବାଳକ ସମେତ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ବନବିଭାଗ