PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟର ଦିଲ୍ଲୀର ୨୯ଟି ସ୍ଥାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୩: ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ  ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଯୋଜନା ଜଣାପଡିଛି। ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ପକ୍ଷରୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଦିଆଯାଇଛି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଗୁଡିକ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବଡ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ କରିପାରନ୍ତି। ସତର୍କ କରିଦିଆଯାଇଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଲୁଚିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗ୍ରୁପ ଏବେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ବ୍ୟତୀତ ହାଇ ଭ୍ୟାଲୁ ଟାର୍ଗେଟ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ଜୈଶର ଗିରଫ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ଅନ୍ୟ କିଛି ଅନ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଧରି ପଚରା ଉଚରା କରିବା ଆଧାରରେ ଏହି ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଦେଶର ନାମୀ ଓ ବଡ ନେତା, ରେଲଓ୍ବେ ଲାଇନ୍, ତୈଳ ଡିପୋ, ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ରହିଛନ୍ତି।

source: http://www.transindiatravels.com

 ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ସେନା ଓ ପୋଲିସର ସେହି ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦ କିମ୍ବା ଖଲିସ୍ତାନ ମୁଭମେଣ୍ଟ ସମୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଧର-ପକଡ କରିଥିଲେ ସେମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହିଟ୍ ଲିଷ୍ଟରେ ରହିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ପୁରୁଣା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ସାମିଲ ଜୈଶ, ଲସ୍କର, ଇଣ୍ଡିଆନ ମୁଝାହିଦ୍ଦିନ୍, ସିମିରୁ ଗିରଫ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗତିବିଧ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉ। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଦିଲ୍ଲୀର ୨୯ ଟି ସ୍ଥାନକୁ  ହିଟ୍ କରିପାରନ୍ତି। ଯେଉଁ ସ୍ଥାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହିଟ୍ ଲିଷ୍ଟରେ ରହିଛି। ତାହା ହେଲା ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍,ସେନା ଭବନ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ, ସଂସଦ ଭବନ ଓ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରହିଛି। ଏହାଛଡା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇସାରିଥିବା ସରୋଜିନି ନଗର ବଜାର, ଚାନ୍ଦିନି ଚୌକ, ପାଲିକା ବଜାର, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ମନ୍ଦିର, ଲୋଟସ୍ ଟେମ୍ପଲ, ଲାଲକିଲା, ନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟୁଜିୟମ,  ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବାସଭବନ ଆଦି ରହିଛି। ଦିଲ୍ଳୀର ବିମାନବନ୍ଦର ପାର୍କିଂ ଏରିଆ, ଦିଲ୍ଲୀ ରେଳଷ୍ଟେସନ୍, ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, ଏମ୍ସ ମଲ୍ ସିନେମା ହଲ, ଡିଫେନ୍ସ କଲେଜ, ଅକ୍ଷରଧାମ ମନ୍ଦିର ଓ ଏମ୍ଇଏ ଅଫିସ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ରହିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ, ଚାଣକ୍ୟପୁରୀ ସ୍ଥିତ ବିଦେଶୀ ଦୂତାବାସ ଯେପରିକି ଇସ୍ରାଏଲ, ୟୁଏଏସ୍ ଓ ୟୁକେ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଯୋଜନାରେ ଅଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର