PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟର ଦିଲ୍ଲୀର ୨୯ଟି ସ୍ଥାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୩: ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ  ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଯୋଜନା ଜଣାପଡିଛି। ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ପକ୍ଷରୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଦିଆଯାଇଛି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଗୁଡିକ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବଡ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ କରିପାରନ୍ତି। ସତର୍କ କରିଦିଆଯାଇଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଲୁଚିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗ୍ରୁପ ଏବେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ବ୍ୟତୀତ ହାଇ ଭ୍ୟାଲୁ ଟାର୍ଗେଟ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ଜୈଶର ଗିରଫ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ଅନ୍ୟ କିଛି ଅନ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଧରି ପଚରା ଉଚରା କରିବା ଆଧାରରେ ଏହି ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଦେଶର ନାମୀ ଓ ବଡ ନେତା, ରେଲଓ୍ବେ ଲାଇନ୍, ତୈଳ ଡିପୋ, ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ରହିଛନ୍ତି।

source: http://www.transindiatravels.com

 ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ସେନା ଓ ପୋଲିସର ସେହି ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦ କିମ୍ବା ଖଲିସ୍ତାନ ମୁଭମେଣ୍ଟ ସମୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଧର-ପକଡ କରିଥିଲେ ସେମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହିଟ୍ ଲିଷ୍ଟରେ ରହିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ପୁରୁଣା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ସାମିଲ ଜୈଶ, ଲସ୍କର, ଇଣ୍ଡିଆନ ମୁଝାହିଦ୍ଦିନ୍, ସିମିରୁ ଗିରଫ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗତିବିଧ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉ। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଦିଲ୍ଲୀର ୨୯ ଟି ସ୍ଥାନକୁ  ହିଟ୍ କରିପାରନ୍ତି। ଯେଉଁ ସ୍ଥାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହିଟ୍ ଲିଷ୍ଟରେ ରହିଛି। ତାହା ହେଲା ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍,ସେନା ଭବନ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ, ସଂସଦ ଭବନ ଓ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରହିଛି। ଏହାଛଡା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇସାରିଥିବା ସରୋଜିନି ନଗର ବଜାର, ଚାନ୍ଦିନି ଚୌକ, ପାଲିକା ବଜାର, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ମନ୍ଦିର, ଲୋଟସ୍ ଟେମ୍ପଲ, ଲାଲକିଲା, ନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟୁଜିୟମ,  ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବାସଭବନ ଆଦି ରହିଛି। ଦିଲ୍ଳୀର ବିମାନବନ୍ଦର ପାର୍କିଂ ଏରିଆ, ଦିଲ୍ଲୀ ରେଳଷ୍ଟେସନ୍, ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, ଏମ୍ସ ମଲ୍ ସିନେମା ହଲ, ଡିଫେନ୍ସ କଲେଜ, ଅକ୍ଷରଧାମ ମନ୍ଦିର ଓ ଏମ୍ଇଏ ଅଫିସ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ରହିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ, ଚାଣକ୍ୟପୁରୀ ସ୍ଥିତ ବିଦେଶୀ ଦୂତାବାସ ଯେପରିକି ଇସ୍ରାଏଲ, ୟୁଏଏସ୍ ଓ ୟୁକେ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଯୋଜନାରେ ଅଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର