PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲା ବିକାରୁ କାଣ୍ଡରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ, ବେକରେ ପୋଷ୍ଟର ଟଙ୍ଗାଇ ଲେଖିଲା ‘ମୋ ପ୍ରତି ଦୟା କରାଯାଉ’

https://www.newindianexpress.com/

କାନପୁର ୯/୮: ବିକାରୁ କାଣ୍ଡରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶନିବାର ଚୌବେପୁର ଥାନାରେ ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛି । ତା ପତ୍ନୀ ଓ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ସାଙ୍ଗରେ ଥିଲେ । ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି କି ଉମାକାନ୍ତ ଓରଫ ଗୁଡ୍ଡୁନ ବେକରେ ଏକ ମାଫିନାମା ଝୁଲାଇ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । ମାଫିନାମାରେ ବିକରୁରେ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ବର୍ବର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ସାମିଲ ହେବାର ସ୍ୱୀକାରୋକ୍ତି ଲିଖିତ ଥିଲା । ଏହା ସହିତ ଏଥିରେ ଲିଖିତ ଭାବେ ପୋଲିସକୁ କ୍ଷମା ମଧ୍ୟ ମଗାଯାଇଥିଲା  ।  

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି କି ଅଭିଯୁକ୍ତର ବେକରେ ଲେଖାଥିଲା କି ‘ମୋ ନାଁ ଉମାକାନ୍ତ ଶୁକ୍ଳା ଓରଫ ଗୁଡ୍ଡନ ପୁତ୍ର ମୂଳଚନ୍ଦ ଶୁକ୍ଳା ନିବାସୀ ବିକାରୁ ଥାନା ଚୌବେପୁର । ମୁଁ ବିକରୁ କାଣ୍ଡରେ ବିକାଶ ଦୁବେ ସହିତ ସାମିଲ ଥିଲି । ମୋତେ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଖୋଜୁଛି । ଯେଉଁଥିରେ ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଡରି ଡରି ରହୁଛି । ଆମେ ଯେଉଁ କାମ କରିଛୁ ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ବହୁତ ଅନୁତପ୍ତ । ମୁଁ ନିଜେ ପୋଲିସ ଆଗରେ ହାଜର । ମୋତେ ଜୀବନ ଦାନ ଦିଆଯାଉ । ମୋ ଉପରେ ଦୟା କରାଯାଉ ।’

ପୋଲିସ ତାକୁ ତୁରନ୍ତ ହେପାଜତକୁ ନେଇଛି । ତାକୁ ରବିବାର ଅଦାଲତରେ ହାଜର କରାଯାଇପାରେ । ୩ ଜୁଲାଇ ପରଠୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ଏସଟିଏଫ୍ ଓ କାନପୁର ପୋଲିସ ଉମାକାନ୍ତକୁ ଖୋଜୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଧରି ପାରୁନାହାଁନ୍ତି । ସନ୍ଦେହରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍ କରିଛି ପୋଲିସ କିନ୍ତୁ ତାକୁ ଧରିବାରେ ବିଫଳ ଥିଲା ପୋଲିସ । ଉମାକାନ୍ତର ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ ପରେ କାନପୁର ପୋଲିସ ପ୍ରେସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛି କି ପୋଲିସ ଲଗାତର ସନ୍ଧାନ ଜାରି ରଖିବାରୁ ଉମାକାନ୍ତ ଉପରେ ଚାପ ବଢିଲା ଏବଂ ସେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଦେଲା ।

ପୋଲିସ କହିଛି କି ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ରହିଥିବା ଉମାକାନ୍ତ ନିଜ ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କରିଛି ଏବଂ ପଚରା ଉଚରା ସମୟରେ ସେ କହିଛି କି ସେ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ବିକାଶ ଦୁବେ ଓ ତା ସାଥୀ ଅମର ଦୁବେ, ଅତୁଲ ଦୁବେ, ପ୍ରେମ କୁମାର, ପ୍ରଭାବ ମିଶ୍ରା ସହିତ ମିଶି ପୋଲିସ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆଖିବୁଝା ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା । ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁସାରେ ଉମାକାନ୍ତ କହିଛି କି ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ପାଇଁ ସେ ନିଜକୁ ଦୋଷୀ ମାନୁଛି ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରିଥିଲା କି ସେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବ । ଉମାକାନ୍ତକୁ ମିଶାଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯ ଜଣ ଗିରଫ ହୋଇସାରିଲେଣି । ଅନ୍ୟ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର