PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ – ଯଶବନ୍ତ ଜେଠୱା ହେଲେ ନୂଆ ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ , ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ପରିବହନ କମିଶନର
  • ||
  • ସରିଲା ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ , ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଥିଲା ବୈଠକ , ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ୧୪ ନେତା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓମ୍‌ଫେଡ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୋଭିଡ ସହାୟତା, ଉପକୃତ ହେବେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀ
  • ||
  • କଟକ: ନକଲି ମେଡ଼ିସିନ ଜବତ ଘଟଣା, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେଲା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଜେନା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଗଜାନନ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦା ଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଟାଙ୍ଗୀ ଟୋଲ ଗେଟ୍ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ, ଚାଲାଣ କାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଜୟପୁର ୩୨୬ ନମ୍ୱର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଙ୍ଗାମ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିପିଡ଼ିଲା କାର,୫ ଆହତ,୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ, ୨ଟି ୱେବସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଫଳ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦାରେ ପବିତ୍ର ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୬୫୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ବି ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଛେରା ପହଁରା କରିବେ ନାହିଁ ଗଜପତି ମହାରାଜ, ନୀତି ସମ୍ପାଦନ କରିବେ ମୁଦିରସ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦାରେ ଅପୂର୍ବ ଗଜାନନ ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ନିୟମିତ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||

୩୦ ବର୍ଷ ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବିନା ହୋଷ୍ଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ ଉତ୍ସବ

ଚଳିତ ବର୍ଷର ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ ଉତ୍ସବକୁ ପ୍ରଥମେ ହଲିଉଡର କମେଡିଆନ କେଭିନ ହାର୍ଟ ହୋଷ୍ଟ କରିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କେଭିନଙ୍କ ଏକ ଟୁଇଟ ବିବାଦୀୟ ହେବାପରେ ସେ ଏଥିରୁ ଓହରିଯାଇଛନ୍ତି ।  କେଭିନ ନିଜେ ହୋଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୯୧ତମ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ ସେରିମନିରେ କେହି ହୋଷ୍ଟ କରିବେ ନାହିଁ। ପରଂପରାଗତ ଭାବେ ଆୱାର୍ଡ ସେରିମନିକୁ ଜଣେ ସେଲିବ୍ରିଟି ହୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏଥର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଅଲଗା ଅଲଗା ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୱାର୍ଡ ଦିଆଯିବ। ଗତ ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ ସେରିମନିରେ କେହି ହୋଷ୍ଟ କରିବ ନାହିଁ। ଆସନ୍ତା ଫେବୃଆରୀ ମାସ ୨୪ ତାରିଖରେ (ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁସାରେ ଫେବୃଆରୀ ୨୫ ତାରିଖ ସକାଳ ୬:୩୦) ହଲିଉଡ ଡଲ୍‌ବି ଥିଏଟରରେ ସେରିମନି ପାଳନ ହେବ।

ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡସେରିମନି ୧୯୨୯ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଇତିମଧ୍ୟରେ ୧୯୩୯, ୧୯୬୯, ୧୯୭୦, ୧୯୭୧ ଏବଂ ୧୯୮୯ ମସିହାରେ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ ସେରିମନି ବିନା ହୋଷ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହା ଦ୍ବାରା ଅର୍ଗାନାଇଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଆୱାର୍ଡ ପ୍ରେଜେଣ୍ଟ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଥାଏ।

କମେଡିଆନ କେଭିନ ହାର୍ଟ ଏହି ବର୍ଷ ସେରିମନି ହୋଷ୍ଟ କରିଥାନ୍ତେ। କିନ୍ତୁ କେଭିନଙ୍କୁ ହୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ବଛା ଯିବା ପରେ ବିବାଦରେ ଥିବା ଟୁଇଟ୍‌ସ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଟୁଇଟରେ ସେ ସମଲିଂଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରତିକୂଳ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଅବଶ୍ୟ ତାଙ୍କର ଏହି ଟୁଇଟଟି ବହୁ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା । ତଥାପି ଏହାକୁ ନେଇ କେଭିନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜୋରସୋର ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ ଆୟୋକମାନେ କେଭିନଙ୍କୁ ନିଜ ଟୁଇଟ୍‌ସ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ କହିଥିଲେ। କେଭିନ କ୍ଷମା ମାଗିବେନି ଓ ହୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରିବେନି ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର