PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ରାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଉପକୂଳରେ ବଢ଼ିବ ତାତି, କାଲି ପୁଣି ବର୍ଷିବ
  • ||
  • ଗଜପତି : ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍ ପରିସରରେ ଥିବା ପାର୍କିଂରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୫ଟି କାର୍‌
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କଲଭର୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି, ୨ ମୃତ ୫ ଗୁରୁତର
  • ||

ଫିଲ୍ମ ‘ପିରିୟଡ- ଏଣ୍ଡ ଅଫ ସେଣ୍ଟେନ୍ସ’କୁ ମିଳିଲା ଓସ୍କାର: ୟୁପିର ହାପୁଡରେ ପରିବେଶ ଉତ୍ସବମୁଖର, ବଣ୍ଟାଯାଉଛି ମିଠା

source:khabar.ndtv.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୨: ଭାରତରେ ପିରିୟଡ (ମାସିକ ଧର୍ମ) ସହିତ ଜଡିତ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ଓ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଫିଲ୍ମ ‘ପିରିୟଡ- ଏଣ୍ଡ ଅଫ୍ ସେଣ୍ଟନ୍ସ’ ୯୧ତମ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହରେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ସର୍ଟ ସବଜେକ୍ଟ ଶ୍ରେଣୀରେ ଓକ୍ସାର ପୁରସ୍କାର ହାସଲ କରିଛି । ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମକାର ଗୁନିତ ମୋଙ୍ଗାଙ୍କ ସିଖିୟା ଏଣ୍ଟରଟଣ୍ଟମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଛି । ୨୬ ମିନିଟର ଏହି ଫିଲ୍ମ ‘ପିରିୟଡ’ ଉତ୍ତରୀ ଭାରତର ହାପୁଡ ଝିଅ ଓ ମହିଳାଙ୍କ କାହାଣୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଓସ୍କାର ମିଳିବା ପରେ ସାରା ଭାରତରେ ଉତ୍ସବର ପରିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ହାପୁଡରେ ରହିଥିବା ସ୍ନେହା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ମୁଖ୍ଯ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏବେ ତାଙ୍କ ଗାଁରେ ଉତ୍ସବ ପାଳନ ହେଉଛି  । ଲୋକମାନେ ଖୁସିରେ ମିଠା ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି  ।

ଫିଲ୍ମରେ ପିରିୟଡକୁ ନେଇ ଭାରତରେ ଦେଖାଦେଉଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଓ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମହିଳାଙ୍କ ଲଢାଇ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଆମେରିକୀୟ ଫିଲ୍ମକାର ରେକା ଜେହତାବଚିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଫିଲ୍ମର ନିର୍ମାଣ ଲସ୍ ଆଞ୍ଜେଲସର ଓକୱୁଡ୍ ସ୍କୁଲର ବିଦ୍ଯାର୍ଥୀଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ଓ ତାଙ୍କ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ମେଲିସା ବର୍ଟନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାପିତ ଦ ପ୍ଯାଡ୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଛି । ଓସ୍କାର ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ‘ପିରିୟଡ’ର ମୁକାବିଲା ବ୍ଲାକ୍ ସିପ୍, ଆଣ୍ଡ ଗେମ୍, ଲାଇଫବୋଟ୍ ଓ ଏ ନାଇଟ୍ ଆଟ୍ ଦ ଗାର୍ଡେନ୍ ସହିତ ହୋଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର