PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ଫିଲ୍ମ ‘ପିରିୟଡ- ଏଣ୍ଡ ଅଫ ସେଣ୍ଟେନ୍ସ’କୁ ମିଳିଲା ଓସ୍କାର: ୟୁପିର ହାପୁଡରେ ପରିବେଶ ଉତ୍ସବମୁଖର, ବଣ୍ଟାଯାଉଛି ମିଠା

source:khabar.ndtv.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୨: ଭାରତରେ ପିରିୟଡ (ମାସିକ ଧର୍ମ) ସହିତ ଜଡିତ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ଓ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଫିଲ୍ମ ‘ପିରିୟଡ- ଏଣ୍ଡ ଅଫ୍ ସେଣ୍ଟନ୍ସ’ ୯୧ତମ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହରେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ସର୍ଟ ସବଜେକ୍ଟ ଶ୍ରେଣୀରେ ଓକ୍ସାର ପୁରସ୍କାର ହାସଲ କରିଛି । ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମକାର ଗୁନିତ ମୋଙ୍ଗାଙ୍କ ସିଖିୟା ଏଣ୍ଟରଟଣ୍ଟମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଛି । ୨୬ ମିନିଟର ଏହି ଫିଲ୍ମ ‘ପିରିୟଡ’ ଉତ୍ତରୀ ଭାରତର ହାପୁଡ ଝିଅ ଓ ମହିଳାଙ୍କ କାହାଣୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଓସ୍କାର ମିଳିବା ପରେ ସାରା ଭାରତରେ ଉତ୍ସବର ପରିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ହାପୁଡରେ ରହିଥିବା ସ୍ନେହା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ମୁଖ୍ଯ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏବେ ତାଙ୍କ ଗାଁରେ ଉତ୍ସବ ପାଳନ ହେଉଛି  । ଲୋକମାନେ ଖୁସିରେ ମିଠା ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି  ।

ଫିଲ୍ମରେ ପିରିୟଡକୁ ନେଇ ଭାରତରେ ଦେଖାଦେଉଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଓ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମହିଳାଙ୍କ ଲଢାଇ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଆମେରିକୀୟ ଫିଲ୍ମକାର ରେକା ଜେହତାବଚିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଫିଲ୍ମର ନିର୍ମାଣ ଲସ୍ ଆଞ୍ଜେଲସର ଓକୱୁଡ୍ ସ୍କୁଲର ବିଦ୍ଯାର୍ଥୀଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ଓ ତାଙ୍କ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ମେଲିସା ବର୍ଟନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାପିତ ଦ ପ୍ଯାଡ୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଛି । ଓସ୍କାର ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ‘ପିରିୟଡ’ର ମୁକାବିଲା ବ୍ଲାକ୍ ସିପ୍, ଆଣ୍ଡ ଗେମ୍, ଲାଇଫବୋଟ୍ ଓ ଏ ନାଇଟ୍ ଆଟ୍ ଦ ଗାର୍ଡେନ୍ ସହିତ ହୋଇଥିଲା ।