କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ଯାଳୟରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କଲେ ଚିଦାମ୍ବରମ୍, ସେ ଯିବାପରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସିବିଆଇ ଟିମ୍

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୮: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ପୁଣିଥରେ ଆଗୁଆ ଜାମିନ ଯାଚିକା ଖାରଜ ହେବା ପରେ ପି ଚିଦାମ୍ବରମ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ଯାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ଯାଳୟରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଚିଦାମ୍ବରମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆର୍ଟିକଲ୍ ୨୧ରେ ବଞ୍ଚିବା ଓ ସ୍ୱାଧୀନତା ଅଧିକାର ମିଳିଛି । ତାଙ୍କୁ ଯଦି ଜୀବନ ଓ ସ୍ୱାଧୀନତା ମଧ୍ଯରୁ କିଛି ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡେ ତେବେ ସେ ସ୍ୱାଧୀନତାକୁ ଚୟନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ଯାଚିକା ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଶୁଣାଣି ହୋଇଥାନ୍ତା । ହାଇକୋର୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆ ଘୋଟାଲାରେ ଚିଦମ୍ବରମଙ୍କ ଆଗୁଆ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସିବିଆଇ ଓ ଇଡି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ସର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଇଡି ଚିଦାମ୍ବରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲୁକ୍ ଆଉଟ୍ ନୋଟିସ୍ ମଧ୍ଯ ଜାରି କରିଛି । କାରଣ ଏହା ମଧ୍ଯ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ଯେ ଚିଦାମ୍ବରମ ବିଦେଶ ପଳାଇ ଯାଇପାରନ୍ତି ।

ସିବିଆଇ ଓ ଇଡି ପକ୍ଷରୁ ଲୁକ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ସନ୍ଧ୍ୟା ଆଠଟା ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କପିଲ୍ ସିବଲ୍., ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଙ୍ଘଭି, ସଲମନ୍‌ ଖୁରସିଦ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିବାର ଥିଲା । ହେଲେ ସେଠାରେ ଚିଦାମ୍ବରମ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେ ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଓ ଏହାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଆଇଏନ୍ଏକ୍ସ ମଡିଆ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ସେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନଥିବା କଥା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସିବିଆଇ ଓ ଇଡି ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ଫର୍ଦ୍ଦ ଦାଖଲ ହୋଇ ନାହିଁ ବୋଲି ଚିଦାମ୍ବରମ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଅଦାଲତ ଅଗୁଆ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ସେ ୧୩-୧୪ ମାସ ଆଗୁଆ ଜାମିନରେ ରହିଥିଲେ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ୭ ମାସ ପରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନକୁ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି । ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ଯରେ ଅନେକ ଭ୍ରମ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଭୁଲ୍ ତଥ୍ଯ ଅପପ୍ରଚାର କରାଯାଇଛି । ସେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା କଥା ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଛି । ଆଇନଠାରୁ ଲୁଚିଥିବା କଥା ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ସେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲୋ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଆଇନକୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି । ଆଇନ ଅନୁସାରେ ଯାହା ହେବ ସେ ତାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ସେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଛାଡିଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ସେ ମୁଖ୍ଯାଳୟରୁ ଯିବା ପରେ ସେଠାରେ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ଆସି ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରେମୋଙ୍କ ସହ କାମ କରିବେ ଉର୍ବଶୀ

ହିମାଳୟର ଉଚ୍ଚ ଚଟ୍ଟାଣରେ ‘ଭୀଷ୍ମ’ – ଚୀନକୁ ଚେକ୍ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଭାରତର ଟ୍ୟାଙ୍କ୍

ବ୍ୟୋମକେଶ ରାୟଙ୍କୁ ବିଜୁ ଯୁବ ଜନତା ଦଳର ସଭାପତି, ଦେବୀ ରଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ବିଜୁ ଛାତ୍ର ଜନତା ଦଳର ସଭାପତି ଦାୟିତ୍ୱ

କୃଷି ବିଲ୍ ଉପରେ ମୋହର ମାରିଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ଏଠାରେ ସେକ୍ସ ୱାର୍କର ହେବା ପାଇଁ ଅଛି ପ୍ରଥା – ଯୁବତୀମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦକୁ ନେଇ କୋର୍ଟ କହିଲେ …

ଜିନ୍‌ଗତ ତ୍ରୁଟି ଥିଲେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ମୁସ୍କିଲ ହେବ-ଗବେଷଣା