ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସୁଛି ନକଲି ଫୋନ୍ କଲ୍…, ଭାରତୀୟ ସେନାର ଗତିବିଧି ସମ୍ପର୍କରେ ତଥ୍ୟ ହାସଲ ଲାଗି ଚାଲିଛି ଯୋଜନା

ରାଜସ୍ଥାନ,୨୮।୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ଚିନ୍ତିତ। ଏଣୁ ଏହି ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କୈାଶଳ ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛି। ଏବେ ପାକିସ୍ତାନର ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଅଂଚଳରେ ଜାଗ୍ରତ ଥିବା ଭାରତୀୟ ସେନାର ଗତିବିଧି ସମ୍ପର୍କରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ଲାଗି ଏବେ ନକଲି ଫୋନ୍ କଲ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତର ଆନ୍ତର୍ଜାତିୟ ସୀମାରେ ଥିବା ପୁଲିସ ଥାନା, ରେଳ ​ ଷ୍ଟେସନ ଓ ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନକଳି ଫେ୍ାନ୍ କଲ୍ କରି ସୀମାରେ ଥିବା ବିଏସଏଫ୍ ଗତିବିଧି ସମ୍ପର୍କରେ ତଥ୍ୟ ହାସଲ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନସ ଅପରେଟିଭ (ପିଆଇଓ )ପକ୍ଷରୁ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ବିକାନେର୍ ଜିଳ୍ଲାରେ ଦୁଇଟି ପୁଲିସ ଥାନାକୁ ଫୋନ୍ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହାପରେ ବିକାନେର ପୁଲିସ ଏହି ମାମଲାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହିତ ନେଇଛି।  ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ପୁଲିସ ଆଇଜି ମୀରା କହିଛନ୍ତି, ଆଡିସନାଲ ଏସପି ଓ ଅନ୍ୟ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏହି ପରି କଲ୍ ପ୍ରତି ସଜାଗ ରହିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହା ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନର ପୁରୁଣା କୈାଶଳ, ଯାହା  ସମ୍ପର୍କରେ ଭାରତୀୟ ପୁଲିସ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିଛି

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଉଛି Wikipediaର ଡିଜାଇନ୍‌, ଦେଖନ୍ତୁ ନୂଆ ଲେଆଉଟ୍‌

୧୦ବର୍ଷିୟା ବାଳିକାଙ୍କ ମହାନତାକୁ ସଲାମ – ନିଜର ୩୧ଇଞ୍ଚ ଲମ୍ୱ କେଶକୁ କାଟି କଲେ ଏମିତି କାମ

ନିଜର ଗାଡିରେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ HSRP ଓ କଲର କୋଡ୍, ନଚେତ ଦେବାକୁ ପଡିବ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଜରିମାନା

ଚୀନ୍‌ର ଭୟଙ୍କର ଚାଲ୍ – ଡୋକଲାମ ପାଖରେ ମୁତୟନ କଲା ପରମାଣୁ ବମ୍ୱର , କ୍ରୁଜ୍ ମିସାଇଲ୍

ନାଳରୁ ବାହାରିଲା ବିଶାଳ ମୂଷା –ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ଭିଡ଼ିଓ

ଲେଜର ଚାଳିତ ଟ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ବିଧ୍ୱଂସୀ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ପରୀକ୍ଷଣ