ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଛି ମାସୁଦ ଆଝାର: ପାକ୍ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୩: ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ  ମାସୁଦ ଆଝାର ସେଠାରେ ଥିବା ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ବୀକାର କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହା ମହମ୍ମଦ କ୍ୟୁରେସୀ କହିଛନ୍ତି ଆଝାର ପାକିସ୍ତାନରେ ରହିଛି।   ଆଝାର ଏବେ ଖୁବ୍ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛି। ସେ ରୋଗ ପୀଡିତ ହୋଇ ଛଟପଟ ହେଉଛି। ତା’ର ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ​‌ଯେ ସେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇପାରୁନି। ଏହା ସହ କ୍ୟୁରେସୀ କହିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ କେବେ ବି ବିବାଦ ବଢାଇବାକୁ ଚାହେଁନି। ଭାରତ ଦ୍ବାରା ଆକ୍ରମଣ କରିବା କାରଣରୁ ବିବାଦ ବଢିଛି।

ମାସୁଦ ଆଝାରକୁ ଜାତିସଂଘ ଦ୍ବାରା ଘୋ​ଷିତ ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସୂଚୀରେ ପକାଇବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ  କ୍ୟୁରେସୀ କହିଛନ୍ତି ‘ଆମେମାନେ ଏଭଳି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଯାହାଦ୍ବାରା ବିବାଦ କମ୍ ହୋଇପାରିବ। ଯଦି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଭଲ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି ତେବେ ଦୟାକରି ଏକାଠି ବସି ଏନେଇ କଥା ହେବାକୁ ପଡିବ। ଆମେ ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବୁ।

ଆଝାରକୁ ଗିରଫ କରିବା ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଭାରତ ଏଭଳି ପ୍ରମାଣ ଦିଏ ଯାହା ପାକିସ୍ତାନ କୋର୍ଟରେ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇପାରିବ ତେବେ ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ପକ୍ଷେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହର କରିବୁ। ଆମ ଦେଶର ଆଇନଗତ ପକ୍ରିୟା ରହିଛି। ଯାହା ଆମକୁ ପାଳନ କରିବାକୁ ପହିବ। ଯଦି ଭାରତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଚାହେଁ ତେବେ ଆମକୁ ଆଇନଗତ ପକ୍ରିୟା ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କରୋନା – ରେଳ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେଶ ଅଙ୍ଗଦୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ହାତୀ ଆଣିଦେଲେ ପତି – ସ୍ୱପ୍ନ ପୁରା କଲେ ଜୀବନ ସାଥି

ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ୩ ଅଭିନେତ୍ରୀ – ଦୀପିକା , ସାରା ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସମନ ଜାରି

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜିନପିଙ୍ଗଙ୍କୁ ଜୋକର କହି ଅଡୁଆରେ ଚୀନ୍ ଅରବପତି, ୧୮ ବର୍ଷ ଜେଲ

ପତ୍ନୀ ବାପା ଘରୁ ଆସିବାକୁ ରାଜି ହେଲେନି ବୋଲି ଏମିତି କାଣ୍ଡ କଲେ ସ୍ୱାମୀ …

ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନରେ ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ହେବ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ମୁମ୍ବାଇ ଜଳମଗ୍ନ, ସମୁଦ୍ରରୁ ଉଠିପାରେ ଉଚ୍ଚ ଲହରୀ