PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଛି ମାସୁଦ ଆଝାର: ପାକ୍ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୩: ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ  ମାସୁଦ ଆଝାର ସେଠାରେ ଥିବା ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ବୀକାର କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହା ମହମ୍ମଦ କ୍ୟୁରେସୀ କହିଛନ୍ତି ଆଝାର ପାକିସ୍ତାନରେ ରହିଛି।   ଆଝାର ଏବେ ଖୁବ୍ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛି। ସେ ରୋଗ ପୀଡିତ ହୋଇ ଛଟପଟ ହେଉଛି। ତା’ର ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ​‌ଯେ ସେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇପାରୁନି। ଏହା ସହ କ୍ୟୁରେସୀ କହିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ କେବେ ବି ବିବାଦ ବଢାଇବାକୁ ଚାହେଁନି। ଭାରତ ଦ୍ବାରା ଆକ୍ରମଣ କରିବା କାରଣରୁ ବିବାଦ ବଢିଛି।

ମାସୁଦ ଆଝାରକୁ ଜାତିସଂଘ ଦ୍ବାରା ଘୋ​ଷିତ ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସୂଚୀରେ ପକାଇବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ  କ୍ୟୁରେସୀ କହିଛନ୍ତି ‘ଆମେମାନେ ଏଭଳି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଯାହାଦ୍ବାରା ବିବାଦ କମ୍ ହୋଇପାରିବ। ଯଦି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଭଲ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି ତେବେ ଦୟାକରି ଏକାଠି ବସି ଏନେଇ କଥା ହେବାକୁ ପଡିବ। ଆମେ ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବୁ।

ଆଝାରକୁ ଗିରଫ କରିବା ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଭାରତ ଏଭଳି ପ୍ରମାଣ ଦିଏ ଯାହା ପାକିସ୍ତାନ କୋର୍ଟରେ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇପାରିବ ତେବେ ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ପକ୍ଷେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହର କରିବୁ। ଆମ ଦେଶର ଆଇନଗତ ପକ୍ରିୟା ରହିଛି। ଯାହା ଆମକୁ ପାଳନ କରିବାକୁ ପହିବ। ଯଦି ଭାରତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଚାହେଁ ତେବେ ଆମକୁ ଆଇନଗତ ପକ୍ରିୟା ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର