ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ବିମାନକୁ ନିଜ ଆକାଶମାର୍ଗ ଦେଇ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଲାନି ପାକିସ୍ତାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୭।୯: କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଭାରତ ଉପରେ ବାରମ୍ବାର ନିଜର ରାଗ ସୁଝାଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣିଥରେ ଦେଖାଇଛି ନିଜର ନୀଚ ପ୍ରକୃତି। ନିଜର ଏୟାରସ୍ପେସ ନେଇ ଭାରତୀୟ ବିମାନ ଯିବା ନେଇ ଏବେ ପୁଣିଥରେ ମନା କରିଛି ପାକିସ୍ତାନ। ଭାରତର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଆଇସଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗ୍ରସ୍ତରେ ଯିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆକାଶମାର୍ଗ ବ୍ୟବହାର କରିବା ନେଇ  ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପଚରା ଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହ ମେହମ୍ମୁଦ କ୍ୟୁରେସୀ ଶନିବାର ଭାରତର ଏହି ନିବେଦନକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ,ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦ ଆଇସଲ୍ୟାଣ୍ଡ,ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡ ଓ ସ୍ଲୋଭୋନିୟା ଯାତ୍ରାରେ ଯିବେ। ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉତ୍ତରଦାୟୀତ୍ବ ଅନୁସାରେ ଦୁଇ ଦେଶର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ନେତୃତ୍ବକୁ ସୂଚନା ଦେବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ବିପଦକୁ ଦେଖି ଏହା ଆହୁରି ବି ଜରୁରୀ ହୋଇଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହାର ସୂଚନା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, କଶ୍ମୀରରେ ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତି ଦେଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୪୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଖୋଜ ହୋଇଗଲା ବିଜେପି ନେତା ମନୋଜ ତିଓ୍ବାରୀଙ୍କ ହେଲିକାପ୍ଟର, ପାଟନାରେ କଲା ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ…

ଭାରତକୁ ଆମେରିକାର ନୂଆ ପ୍ରସ୍ତାବ: ନୌସେନାକୁ ଦେବ ଏଫ-୧୮ ଯୁଦ୍ଧବିମାନ, ବିମାନବାହୀ ଯୁଦ୍ଧଜାହାଜରେ ଏଗୁଡିକୁ କରାଯିବ ମୁତୟନ

ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ପତାକା ରଙ୍ଗରେ ତିଆରି ହେଲା ରେଲଓ୍ବେ ହସପିଟାଲ ଶୌଚାଳୟ, ଦଳ କହିଲା ତୁରନ୍ତ ନିଆଯାଉ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ…

ଗୁଜରାଟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଶୁଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରିଥିଲେ

ଭାରତକୁ ସାଉଦିର ଦୀପାବଳି ଉପହାର: ପାକ୍‌ ମାନଚିତ୍ରରୁ କାଶ୍ମୀର, ଗିଲଗିଟ୍‌କୁ ଦେଲା ବାଦ

ସାଙ୍ଘାତିକ ରୂପ ନେଉଛି କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର, ପୁଣି ଲକଡାଉନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଏହି ୩ ଦେଶ