PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀ ସୁଦ୍ଧା ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ ବାତ୍ୟା ଗୁଲାବ, ଗଞ୍ଜାମ ଓ ଗଜପତିରେ ପଡିବ ବେଶି ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଜାଗ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ, ୬ଟି ଓଡ୍ରାଫ୍ ଓ ଗୋଟିଏ ଏନଡିଆରଏଫ୍ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ
  • ||
  • କଟକ : ମହାନଦୀ ପୋଲ ଉପରୁ ପାଣିକୁ ଡେଇଁଲେ ବିଜେବି କଲେଜ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଲାବୋରେଟୋରୀ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ
  • ||
  • ସୋରୋ : ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଚେନ୍ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କଟକ: କଟକ ଯୋବ୍ରା ନିକଟରୁ ଠାବ ହେଲା ନିଖୋଜ ହାତୀର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ମହନଦୀରେ ଭାସଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୫ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କୋଡିଏମାଇଲ ଛକରେ ଥିବା ୨ଟି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଗଲେ ୩ ଯୁବକ, ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ଗୁଲାବ୍, ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରରେ ହେବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍- ୨୦୨୧: ଆଜି ରୋହିତ ଓ ବିରାଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା, ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଉଭୟ ଦଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ରମାଦେବୀ’ରେ ପିଏଚ୍‌ଡି ନାମଲେଖା ପାଇଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମେରିଟ ଲିଷ୍ଟ୍, ୧୧ଟି ବିଭାଗରେ ମୋଟ୍ ୬୦ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚୟନ..
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ: ଆଜି ପଞ୍ଜାବ କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ,ଶପଥ ନେବେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ଚନ୍ନୀଙ୍କ ଟିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବେ ୭ ନୂଆ ଚେହେରା
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ କହିଲା ଭାରତ, ଦାଉଦ ଓ ସଲାଉଦ୍ଦିନକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୩:  ଯଦି ଆତଙ୍କବାଦର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଗମ୍ଭୀର ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଅଣ୍ଡରଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍ ଦାଉଦ୍‌ ଇବ୍ରାହିମ୍‌ ଏବଂ ସୟିଦ୍‌ ସଲ୍ଲାଉଦ୍ଦିନ୍‌କୁ  ଫେରାଉ ବୋଲି ଆହ୍ୱାନ କରିଛି ଭାରତ। ଏମାନେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନରେ ରହୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଭାରତ ହାତରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଉ ବୋଲି ଆଜି ଏକ ସରକାରୀ ସୁତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି। ଭାରତ କହିଛି ପୁଲ୍‌ୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଜୈଶ୍‌-ଏ-ମହମ୍ମଦ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିସାରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ବିରୋଧରେ ପାକିସ୍ତାନ କିଛି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନନେବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ।

source: https://www.thenews.com.pk

ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦ ନିପାତ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତର ଦାବିକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛି ତେବେ  ଦାଉଦ୍‌, ସଲ୍ଲାଉଦ୍ଦିନ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରି ଏହା ପ୍ରମାଣିତ କରୁ।  କେବଳ ଲୋକ ଦେଖାଣିଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେଲେ କିଛି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବାର ନାହିଁ।  ଯେଉଁମାନେ ଭାରତରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଭୟଙ୍କର ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଘଟାଇ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।ତାଙ୍କୁ ଆଗ ଆମକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଉ।

ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ସମ୍ପର୍କରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ତଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିରୁ ହିଁ ସବୁକିଛି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରି ଭାରତରେ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି   ବୋଲି ଏହି ପ୍ରମାଣକୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ରାଷ୍ଟ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରି ପ୍ରମାଣ କରିପାରିବ ବୋଲି  ଭାରତ ଦାବି କରିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର