PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଭାରତୀୟ ସେନାର ଆକ୍ରମଣ ଭୟ: ପିଓକେରେ ୪ ଲସ୍କର କ୍ୟାମ୍ପ ବନ୍ଦ କଲା ପାକ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮ ।୩(ଏଜେନ୍ସି): ବାଲାକୋଟରେ ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ଆଇଏସଆଇ ପୂରା ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଭାରତ ପୁଣି ଥରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ପିଓକେରେ ଥିବା ଚାରିଟି ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି । ଭାରତୀୟ ସେନା ଏହି କ୍ୟାମ୍ପଗୁଡକି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ ବୋଲି ପାକ୍‌ ସେନା ଆଶଙ୍କା କରୁଛି । ଭାରତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଚଳିତ ମାସ ୧୬ ତାରିଖରେ ପିଓକେର ନିକିଆଲ ନାମକ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ଗୁପ୍ତ ବୈଠକ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏଥିରେ ପାକ୍‌ ସେନାର ଦୁଇ ଜଣ, ଆଇଏସଆଇର ଦୁଇ ଜଣ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଲସ୍କର-ଇ-ତୋଇବାର କମାଣ୍ଡର ଅସଫାକ୍‌ ବରୱାଲ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ବୈଠକରେ ପାକ୍‌ ସେନା ଲସ୍କରକୁ ତୁରନ୍ତ ଏଲଓସିର ଅତି ନିକଟରେ ଥିବା ଚାରିଟି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେବାକୁ କହିଥିଲା । ପିଓକେର ନିକିଆଲ ଏବଂ କୋଟଲିରେ ଏହି ଚାରିଟି କ୍ୟାମ୍ପ ସଂଚାଳନ କରାଯାଉଥିଲା । ଭାରତର ସୁନ୍ଦରବନି ଏବଂ ରାଜୌରି ସେକ୍ଟରର ବପିରୀତ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପଗୁଡିକ ଥିଲା । ପାକ୍‌ ସେନା ଆଶଙ୍କା କରୁଛି କି ସିଏ ଏଲଓସି ନିକଟରେ ଯେପରି ଗୁଳିଗୋଳା ମାଡ଼ କରୁଛି, ତାହାର ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପିଓକେର କିଛି ବଡ଼ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ । ସେପରି ହେଲେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପ୍ରଥମେ ସେଇ ଚାରିଟି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରେ । ତେଣୁ ସେଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା ।

ପାକ୍‌ ସେନା ମଧ୍ୟ ଏଲଓସି ନିକଟରେ ଥିବା ଆଉ କେତେକ ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ନିଜ ଆଡ୍ଡାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିଦେଇଛି । ପ।କ୍ ସେନା ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି କି ସେମାନେ କ୍ୟାମ୍ପ ଭିତରୁ ବାହାରିଲା ସବୁବେଳେ ପାକ୍‌ ସେନାର ୟୁନିଫର୍ମ ପରିଧାନ କରନ୍ତୁ । ଏପରି କଲେ ସେମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବୋଲି ଭାରତ ଜାଣିପାରିବ ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କୁ ପାକ୍‌ ସୈନିକ ମନେ କରି ଭାରତ ଆଉ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ନାହିଁ । ଭାରତ ନିଜର ଗୁଇନ୍ଦା ଉପଗ୍ରହ ଜରିଆରେ ପାକ୍‌ରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପଗୁଡିକ ଉପରେ ଲଗାତର ନଜର ରଖୁଥିବାରୁ ପାକ୍‌ ସେନା ଏଭଳି ପରାମର୍ଶ ଜାରି କରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର