PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ: ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପକୁ ତେଲ ପକାଇବା ଆସିଥିବା ଗାଡ଼ିରୁ ମୋବାଇଲ ଚୋରି
  • ||

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମକୁ କଣ କଲା ପାକିସ୍ତାନ ?

source:www.thelallantop.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୭/୩: ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ । ଦେଶରେ ବୋଧେ ଏମିତି କେହି ଜଣେ ନଥିବ ଯିଏ କି ଏହି ନାଁ ଶୁଣି ନଥିବ । ନବଜାତଙ୍କ ନାଁ ତାଙ୍କ ନାଁ ଅନୁସାରେ ରଖାଯାଉଛି । ଆଜିର ଯୁବପିଢି ମଧ୍ଯ ତାଙ୍କ ନିଶ ଷ୍ଟାଇଲରେ ନିଶ ରଖୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ମନେ ଥିବ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକ୍ ଆର୍ମୀ ହାତରେ ଧରା ପଡିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ୟୁନିଫର୍ମରେ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ଫେରିଥିଲେ ସୁଟ୍ ପିନ୍ଧି ଫେରିଥିଲେ । ହାତରେ କୌଣସି ପ୍ଯାକେଟ୍ ମଧ୍ଯ ନଥିଲା । ଅର୍ଥାତ୍ ୟୁନିଫର୍ମ ପାକିସ୍ତାନରେ ହିଁ ରହିଗଲା । ତେବେ ଏହାର କାରଣ କଣ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନୀ ଏହାକୁ କଣ କଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।







ଏହାର ଜବାବ ଏକ ଫଟୋରୁ ମିଳିଛି । ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ଏୟାରଫୋର୍ସ ମ୍ଯୁଜିୟମରେ ରଖାଯାଇଛି । ଏହା ତଳେ ୱାର ଟ୍ରଫି ଲିଖିତ ଅଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ଯୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟର ପ୍ରତୀକ । ଏହି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର୍ସ ଏଥିରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଜିନ୍ଦାବାଦ ଓ ଏଭଳି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଯାପସନ୍ ଦେଇ ପୋଷ୍ଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।  

ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଏହି ଖବର ଏକ ଗୁଜବ । କାରଣ ଏହି ଫଟୋଟି ଏକ ପୁରୁଣା ଫଟୋ  । ଫଟୋଟି ବର୍ଷେ ତଳର । ବର୍ଷେ ତଳେ ଫଟୋଟି ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର ହୋଇଥିଲା । କିଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ୟୁଜର୍ସ ଏହି ପୁରୁଣା ଫଟୋକୁ ୱାର୍ ଟ୍ରଫି କ୍ଯାପସନ୍ ଦେଇ ପୁଣି ସେୟାର କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ତେବେ ପ୍ରକୃତରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମକୁ ପାକିସ୍ତାନ କଣ ପାଇଁ ରଖିଛି ତାହା କେବଳ ପାକିସ୍ତାନ ହିଁ ଜାଣିଥିବ ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନନ୍ଦନ ମେଡିକାଲ ଟେଷ୍ଟ ମଧ୍ଯ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି । ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ପୁଣି ଯୋଗ ଦେବେ ।  ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର