PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ସୁନୀଲ ଜାଖଡ, କଂଗ୍ରେସ ସହ ୫୦ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ
  • ||
  • ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ହେଲେ ସ୍ନାନ ବେଦିରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କୁ କରିପାରିବେନି ସ୍ପର୍ଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍,୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି-କାଲି ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ତିନି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ତାତି
  • ||
  • ପୁରୀ: ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌… ଅଖ ଅନୁକୂଳ, ନାହାକା ଚକରେ ପଇତା ଓ ୧୫ ଚକ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ମୋହନା: ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କୁତ୍ରା: ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ୭ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପରିବାରଲୋକ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ପ୍ରେମିକା ପରିବାର, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ୧୭୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ତାଲିମ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ISI
  • ||

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମକୁ କଣ କଲା ପାକିସ୍ତାନ ?

source:www.thelallantop.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୭/୩: ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ । ଦେଶରେ ବୋଧେ ଏମିତି କେହି ଜଣେ ନଥିବ ଯିଏ କି ଏହି ନାଁ ଶୁଣି ନଥିବ । ନବଜାତଙ୍କ ନାଁ ତାଙ୍କ ନାଁ ଅନୁସାରେ ରଖାଯାଉଛି । ଆଜିର ଯୁବପିଢି ମଧ୍ଯ ତାଙ୍କ ନିଶ ଷ୍ଟାଇଲରେ ନିଶ ରଖୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ମନେ ଥିବ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକ୍ ଆର୍ମୀ ହାତରେ ଧରା ପଡିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ୟୁନିଫର୍ମରେ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ଫେରିଥିଲେ ସୁଟ୍ ପିନ୍ଧି ଫେରିଥିଲେ । ହାତରେ କୌଣସି ପ୍ଯାକେଟ୍ ମଧ୍ଯ ନଥିଲା । ଅର୍ଥାତ୍ ୟୁନିଫର୍ମ ପାକିସ୍ତାନରେ ହିଁ ରହିଗଲା । ତେବେ ଏହାର କାରଣ କଣ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନୀ ଏହାକୁ କଣ କଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।







ଏହାର ଜବାବ ଏକ ଫଟୋରୁ ମିଳିଛି । ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ଏୟାରଫୋର୍ସ ମ୍ଯୁଜିୟମରେ ରଖାଯାଇଛି । ଏହା ତଳେ ୱାର ଟ୍ରଫି ଲିଖିତ ଅଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ଯୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟର ପ୍ରତୀକ । ଏହି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର୍ସ ଏଥିରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଜିନ୍ଦାବାଦ ଓ ଏଭଳି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଯାପସନ୍ ଦେଇ ପୋଷ୍ଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।  

ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଏହି ଖବର ଏକ ଗୁଜବ । କାରଣ ଏହି ଫଟୋଟି ଏକ ପୁରୁଣା ଫଟୋ  । ଫଟୋଟି ବର୍ଷେ ତଳର । ବର୍ଷେ ତଳେ ଫଟୋଟି ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର ହୋଇଥିଲା । କିଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ୟୁଜର୍ସ ଏହି ପୁରୁଣା ଫଟୋକୁ ୱାର୍ ଟ୍ରଫି କ୍ଯାପସନ୍ ଦେଇ ପୁଣି ସେୟାର କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ତେବେ ପ୍ରକୃତରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମକୁ ପାକିସ୍ତାନ କଣ ପାଇଁ ରଖିଛି ତାହା କେବଳ ପାକିସ୍ତାନ ହିଁ ଜାଣିଥିବ ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନନ୍ଦନ ମେଡିକାଲ ଟେଷ୍ଟ ମଧ୍ଯ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି । ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ପୁଣି ଯୋଗ ଦେବେ ।  ।