PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ବାଲକୋଟରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଠାଇ ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରୁଛି ପାକ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୨: ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ପଶି ଭାରତ କରିଛି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍। ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନର ବାଲକୋଟରେ ବିମାନ ଯୋଗେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରି ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମାରିଛି। କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଭାରତ ଉପରେ ଦୁପ୍ରଚାର କରୁଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ନିଜର ମିଛ କାହାଣୀକୁ ସତ କରିବା ପାଇଁ ଏବେ ପାକିସ୍ଥାନ ଆକ୍ରମଣ ସ୍ଥଳୀରୁ ମୃତଦେହ ଉଠାଇ ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଭାରତୀୟ ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେଠାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ହଟାଇବାରେ ଳାଗିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହା ମେହମୁଦ କ୍ୟୁରେସୀ ନିଜର ବୟାନରେ କହିଛନ୍ତି ଆମର ହେଲିକପ୍ଟର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ  ବାଲକୋଟ୍ ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। କିନ୍ତୁ ଖରାପ ପାଣିପାଗ କାରରରୁ କିଛି ସମୟ ଲାଗିବ। ଏଭଳି କରି ପାକିସ୍ତାନ ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହେଁ ସେଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନଥିଲେ ଓ ଭାରତ କୌଣସି ଆକ୍ରମଣ କରିନାହିଁ।