PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ଭୟରେ ଥରିଲା ପାକିସ୍ତାନ: ଜାତିସଂଘକୁ କଲା ଗୁହାରୀ, ଭାରତକୁ ରୋକ

source:http://dunyanews.tv

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚାପ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଲାଣି । ଏବେ ଭୟରେ ଥରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଭାରତର ଆକ୍ସନରେ ଭୟକରି ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ୟୁଏନର ଶରଣରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସାହ ମହମୁଦ କ୍ଯୁରେଶୀ UN ମହାସଚିବ ଏନ୍ତୋନିଓ ଗୁତେରେସଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ମହମୁଦ କ୍ଯୁରେଶୀ ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ ସରକାର ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିନ୍ଦୁ ଭୋଟ୍ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଭାରତ ଏହି ଯୋଜନା କରିଛି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉସକାଉଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନର ହାତ ଅଛି ତେବେ ଭାରତକୁ ଏହାର ପ୍ରମାଣ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁଏନକୁ ଆକ୍ସନ ନେବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଭାରତକୁ ରୋକିବା ଉଚିତ୍ ।

ଭାରତ ନେଇଛି ଏହି ଆକ୍ସନ
ପ୍ରଥମେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦେଇଥିବା ମୋଷ୍ଟ ଫେୱର୍ଡର ଷ୍ଟାଟସ୍ ଫେରାଇ ନେଇଛି । ଏହାପରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅଲଗା ଅଲଗା କରିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ଏହାସହିତ କାଶ୍ମୀରରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆକ୍ସନ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳ ।