ଭୟରେ ଥରିଲା ପାକିସ୍ତାନ: ଜାତିସଂଘକୁ କଲା ଗୁହାରୀ, ଭାରତକୁ ରୋକ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚାପ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଲାଣି । ଏବେ ଭୟରେ ଥରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଭାରତର ଆକ୍ସନରେ ଭୟକରି ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ୟୁଏନର ଶରଣରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସାହ ମହମୁଦ କ୍ଯୁରେଶୀ UN ମହାସଚିବ ଏନ୍ତୋନିଓ ଗୁତେରେସଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ମହମୁଦ କ୍ଯୁରେଶୀ ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ ସରକାର ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିନ୍ଦୁ ଭୋଟ୍ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଭାରତ ଏହି ଯୋଜନା କରିଛି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉସକାଉଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନର ହାତ ଅଛି ତେବେ ଭାରତକୁ ଏହାର ପ୍ରମାଣ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁଏନକୁ ଆକ୍ସନ ନେବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଭାରତକୁ ରୋକିବା ଉଚିତ୍ ।

ଭାରତ ନେଇଛି ଏହି ଆକ୍ସନ
ପ୍ରଥମେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦେଇଥିବା ମୋଷ୍ଟ ଫେୱର୍ଡର ଷ୍ଟାଟସ୍ ଫେରାଇ ନେଇଛି । ଏହାପରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅଲଗା ଅଲଗା କରିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ଏହାସହିତ କାଶ୍ମୀରରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆକ୍ସନ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଚୀନ୍‌ରେ ପ୍ରଜନନ କ୍ଷମତା ହରାଇବେ ପୁରୁଷ – ବ୍ୟାପୁଛି ଆଉ ଏକ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ

ଆଉ ୪ଟି ଉପଗ୍ରହ ପଠାଇବ ଭାରତ

ଭାରତର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଏନଆଇସି ଏବେ ସାଇବର ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର

୫ ରାଜ୍ୟରୁ ୬୦% ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀ କରୋନା କାୟା

ରୁଷ ଟିକାକୁ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା- ପ୍ରତି ୭ଜଣରୁ ଜଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ପ୍ରଶାସନର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଏଣିକି ବିନା ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା