ପୁଣି ବିଳି ବିଳେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ, ନୂଆ ମାନଚିତ୍ର ଜାରି କରି ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରକୁ ଦର୍ଶାଇଲା ନିଜର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ- ପୁଣି ବିଳି ବିଳେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଏକ ନୂଆ ମାନଚିତ୍ର ଜାରି କରି ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରକୁ ନିଜର ବୋଲି ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଇଛି । ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖରେ କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାକୁ ଏବେ ଏକ ବର୍ଷ ପୂରିବା ପାଇଁ ଯାଉଛି । ଏହି ଅବସରରେ ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ବିଳି ବିଳେଇଛି । ଏବେ ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ଚାଲ୍‌ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଅପଚେଷ୍ଟା କରିଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ସହ ଗୁଜୁରାଟର ଜୁନାଗଡ ଏବଂ କେତେକ ଅଂଶକୁ ନିଜର ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଛି । ଏଥିରେ ଗୁଜୁରାଟର ସାର କ୍ରିକ୍‌ ଅଂଶ ବି ରହିଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ନୂଆ ମାନଚିତ୍ରକୁ ପାରିତ କରାଯିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ୍‌ ଖାନ୍‌ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ଇମରାନ୍‌ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିଥିବା ବୈଠକରେ ଏହି ନୂଆ ମ୍ୟାପକୁ ପାରିତ କରାଯାଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅନ୍ୟ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏହି ମ୍ୟାପକୁ ବ୍ୟବହହାର କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଅନେକ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ କଥା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

କାଶ୍ମୀରେରେ ସଦା ସର୍ବଦା ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ଚାଲ୍‌ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି । ହେଲେ ଭାରତ ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ଅପଚେଷ୍ଟାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡିବା ନାହିଁ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।ଭାରତ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ସହ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ହାସ୍ୟପଦ ବୋଲି କହିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଜୁନ୍ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିବ ମାଗଣା ଚାଉଳ

ଆସାମର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତରୁଣ ଗୋଗଇଙ୍କର ପରଲୋକ-ତିନିମାସ ତଳେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ

ଚିରା ପାସପୋର୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଖୋଲିଗଲା ପତିଙ୍କ ରାଜ୍, ରାଗରେ ପତ୍ନୀ ନେଲେ ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି…

ଜୀବିତ ଯୁବକଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ! ଆଉ ତା ପରେ…

କରୋନା:ଭାରତରେ ଟ୍ରାଏଲ୍‌ ଚାଲିଥିବା ଅକ୍ସଫର୍ଡ ଟିକା ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଭାବୀ

ତରୁଣ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର,ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଦ୍ଦ କରି ଗୌହାଟି ପହଁଞ୍ଚିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନଓ୍ବାଲ