PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ନାକଟିଦେଉଳରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଆହୁରି କାଙ୍ଗାଳ ହେଲା ପାକିସ୍ତାନ: ଡଲାର ତୁଳନାରେ ଖସିଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ମୁଦ୍ରା, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ୍ କିଣିବା ପାଇଁ ପଇସା ନାହିଁ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୨: ଭାରତ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢିବା ପାଇଁ ଆଶା ବାନ୍ଧିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଆହୁରି କାଙ୍ଗାଳ ହୋଇଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ଟଙ୍କା ବୁଧବାର ଡଲାର ତୁଳନାରେ ବହୁତ ତଳକୁ ଖସି ଯାଇଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପାକ୍ ପାଖରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ୍ କିଣିବା ପାଇଁ ମଧ୍ଯ ପଇସା ନାହିଁ ।

୧୩୯.୨୫ରେ ବନ୍ଦ ହେଲା ଟଙ୍କା
ପାକିସ୍ତାନରେ ବୁଧବାର ଟଙ୍କା ୧୩୯.୨୫ ସ୍ତରରେ ବନ୍ଦ ହେଲା । ଅଶୋଧିତ ତୈଳର ଲଗାତାର ବଢୁଥିବା ଦର ଯୋଗୁଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅଧିକ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ଏହାସହିତ ସୁନା ମୂଲ୍ଯରେ ମଧ୍ୟ ତୀବ୍ରତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ପାକିସ୍ତାନରେ ବୁଧବାର ସୁନା ୭୦ ହଜାର ପ୍ରତି ୧୧ ଗ୍ରାମ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି ।

ବିଦେଶୀ ନିବେଶକ ବାହାର କରୁଛନ୍ତି ପଇସା
ଯୁଦ୍ଧ ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ଯରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିଦେଶୀ ନିବେଶକ ନିଜ ପଇସା ବାହାରି କରୁଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ଡଲାରର ଡିମାଣ୍ଡ ବହୁତ ବଢିଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଟଙ୍କା ଲଗାତାର ଖସୁଛି । ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ମଧ୍ଯ ବିଦେଶୀ ନିବେଶକଙ୍କୁ ଡଲାରରେ ପୈଠ କରୁଛନ୍ତି ।

ଲଗାତାର ଖସୁଛି ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଭଣ୍ଡାର
ପାକିସ୍ତାନର ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଭଣ୍ଡାର ଲଗାତାର ଖସିବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲର ବଢୁଥିବା ଡିମାଣ୍ଡକୁ ପୂରା କରିବା ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଡଲାରରେ କିଣିବାକୁ ପଡୁଛି । ଏବେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଡଲାର ପ୍ରତି ବ୍ଯାରେଲରେ କାରବାର ହେଉଛି । ଯଦି ୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଅଶୋଧିତ ତୈଳର ମୂଲ୍ଯ ବାଉନ୍ସ ବା ବୃଦ୍ଧି ଲାଗିରହିବ ତେବେ ୧୪୨ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଡଲାର ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଖସିପାରେ । ଏହାପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଅବସ୍ଥା ଅଧିକ ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପାରେ ।