PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ଆହୁରି କାଙ୍ଗାଳ ହେଲା ପାକିସ୍ତାନ: ଡଲାର ତୁଳନାରେ ଖସିଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ମୁଦ୍ରା, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ୍ କିଣିବା ପାଇଁ ପଇସା ନାହିଁ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୨: ଭାରତ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢିବା ପାଇଁ ଆଶା ବାନ୍ଧିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଆହୁରି କାଙ୍ଗାଳ ହୋଇଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ଟଙ୍କା ବୁଧବାର ଡଲାର ତୁଳନାରେ ବହୁତ ତଳକୁ ଖସି ଯାଇଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପାକ୍ ପାଖରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ୍ କିଣିବା ପାଇଁ ମଧ୍ଯ ପଇସା ନାହିଁ ।

୧୩୯.୨୫ରେ ବନ୍ଦ ହେଲା ଟଙ୍କା
ପାକିସ୍ତାନରେ ବୁଧବାର ଟଙ୍କା ୧୩୯.୨୫ ସ୍ତରରେ ବନ୍ଦ ହେଲା । ଅଶୋଧିତ ତୈଳର ଲଗାତାର ବଢୁଥିବା ଦର ଯୋଗୁଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅଧିକ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ଏହାସହିତ ସୁନା ମୂଲ୍ଯରେ ମଧ୍ୟ ତୀବ୍ରତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ପାକିସ୍ତାନରେ ବୁଧବାର ସୁନା ୭୦ ହଜାର ପ୍ରତି ୧୧ ଗ୍ରାମ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି ।

ବିଦେଶୀ ନିବେଶକ ବାହାର କରୁଛନ୍ତି ପଇସା
ଯୁଦ୍ଧ ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ଯରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିଦେଶୀ ନିବେଶକ ନିଜ ପଇସା ବାହାରି କରୁଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ଡଲାରର ଡିମାଣ୍ଡ ବହୁତ ବଢିଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଟଙ୍କା ଲଗାତାର ଖସୁଛି । ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ମଧ୍ଯ ବିଦେଶୀ ନିବେଶକଙ୍କୁ ଡଲାରରେ ପୈଠ କରୁଛନ୍ତି ।

ଲଗାତାର ଖସୁଛି ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଭଣ୍ଡାର
ପାକିସ୍ତାନର ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଭଣ୍ଡାର ଲଗାତାର ଖସିବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲର ବଢୁଥିବା ଡିମାଣ୍ଡକୁ ପୂରା କରିବା ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଡଲାରରେ କିଣିବାକୁ ପଡୁଛି । ଏବେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଡଲାର ପ୍ରତି ବ୍ଯାରେଲରେ କାରବାର ହେଉଛି । ଯଦି ୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଅଶୋଧିତ ତୈଳର ମୂଲ୍ଯ ବାଉନ୍ସ ବା ବୃଦ୍ଧି ଲାଗିରହିବ ତେବେ ୧୪୨ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଡଲାର ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଖସିପାରେ । ଏହାପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଅବସ୍ଥା ଅଧିକ ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପାରେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର