PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରିଆଣାରେ ୨୪ମଇ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ , ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଖଟ୍ଟର କହିଲେ –ଜନତାଙ୍କ ଦାବି ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଫିଲ୍ମ କିମ୍ଵା ସିରିୟଲ ସୁଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ସମସ୍ତ ଇନଡୋର ଓ ଆଉଟଡୋର ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ: ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଅବପାତ ରୂପ ନେବା ପାଇଁ ପାଣିପାଗ ଅନୁକୂଳ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୭୩୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୯ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ସଇଁତଳା : ଜମିବାଡ଼ି କଳହକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଅଟକ
  • ||
  • ପାଟଣାଗଡ଼ : କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ କୈଳାଶ ସାହୁ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଓଲଟିଲା କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସ୍ୱର୍ଗତ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ଅନ୍‌ଲାନ୍‌ରେ ମିଳିବ ମଦ, ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ଯାଏଁ ଦେଇ ପାରିବେ ଅର୍ଡର, ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ମଦ କିଣିଲେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଡେଲିଭାରୀ ଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପାରା ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଳିଗଲା ନାବାଳକ, ଗୁରୁତର ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସ ଶେଷକୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ ପିକ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିବ, ଜୁନ୍‌ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ କମିପାରେ
  • ||
  • କଟକ : ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ !
  • ||

ସୁଷମା ସ୍ବରାଜଙ୍କୁ ଇସଲାମିକ୍ ସହଯୋଗ ସଙ୍ଗଠନର ନିମନ୍ତ୍ରଣ, ପାକିସ୍ତାନ କଲା ବହିଷ୍କାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୩: ଇସଲାମିକ ସହଯୋଗ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଅବୁଧାବୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବୈଠକ ଡକାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୫୬ ଦେଶର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସାମିଲ ହେବେ। ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ନିମନ୍ତ୍ରିତ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଦୁଇ ଦିନର ରହଣି ପାଇଁ ଅବୁଧାବୀରେ ପହଞ୍ଚିସାରିଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହ ମହମ୍ମୁଦ କୁରେଶୀ କହିଛନ୍ତି କି, ବୈଠକରେ ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅତିଥି ରୂପେ ଡକାଯାଇଥିଲା ମାତ୍ର ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ ବୈଠକରେ ସାମିଲ ହେବେ ନାହିଁ।

ପାକିସ୍ତାନ ସୁଷମାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ପଦରୁ ହଟେଇବା ପାଇଁ ବିରୋଧ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ସୁଷମାଙ୍କ ଉପରେ ଏହାର କିଛି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିନଥିଲା। ସୁଷମାଙ୍କୁ ୟୁଏଇର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅବଦୁଳ୍ଲା ବିନ ଯାୟଦ ଅଲ ଓଆଇସି ବୈଠକ ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରିଥିଲେ। ବୈଦଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କର ଏହା ଥିଲା ୪୬ ଅଧିବେଶନ। ଇସଲାମିକ ସହଯୋଗ ସଙ୍ଗଠନ ୫୬ ଦେଶର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ସମୂହ। ଏଥିରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଡକାଯାଇଥିଲା। ସୁଷମା ଉପସ୍ଥିତ ରହିଲେ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣର ସମସ୍ୟା ଉପରେ କଥା ଉଠାଇବେ ବୋଲି ତାଙ୍କୁ ବୈଠକରେ ସାମିଲ କରାଗଲା ନାହିଁ।

ଶାହ ମହମ୍ମୁଦ କୁରେଶୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ କହିଥିଲେ, ଯଦି ବୈଠକରେ ସୁଷମା ସାମିଲ ହେବେ ତେବେ ସେ ଏହି ବୈଠକରେ ବସିବେ ନାହିଁ। ‘ଓଆଇସି ଆମ ଘର, ତେଣୁ ସେଠାକୁ ଯିବା ମୋର ଜରୁରୀ, କିନ୍ତୁ ସୁଷମାଙ୍କ ସହିତ କିଛି କଥାବର୍ତ୍ତା ହେବି ନାହିଁ’ ବୋଲି ସେ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର