ଭାରତ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଏୟାରସ୍ପେସ୍‌ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଲା ପାକ୍‌

ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ ୨୮/୮ : କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ କ୍ଷୁବ୍ଧ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଭାରତ ପାଇଁ ନିଜର ଆକାଶପଥକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛି । ଆଜି ଏଭଳି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନର ମନ୍ତ୍ରୀ ଫୱଦ ଚୌଧୁରୀ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌ ଭାରତ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଦେଶର ଆକାଶସୀମା ବନ୍ଦ କରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ଏଭଳି ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିଥିଲା । ତାହା ଉପରେ ବିଚାର କରାଯାଉଛି । ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଆମେ ତାକୁ ଶେଷ କରିବୁ । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ଯଦି ନିଜର ଆକାଶପଥ ବନ୍ଦ କରିଦିଏ ତେବେ ନିଜ ଗୋଡରେ କୁରାଢ଼ୀ ମାରିବା ଭଳି ହେବ । କାରଣ ଗତ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ମାସରେ ବାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜର ଆକାଶପଥ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା ।

ଯାହାର ଭାରି ପରିଣତି ତାକୁ ଭୋଗ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଅବଶ୍ୟ ଭାରତ ଆର୍ଥିକ ଭାବେ କିଛି ମାତ୍ରାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଭାରତ ତୁଳନାରେ ପାକିସ୍ତାନ ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତି ସହିଥିଲା । ଯାହାଫଳରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆଉ ଅଧିକ ଦିନ ବନ୍ଦ ନକରି ୧୪୦ ଦିନ ପରେ ପୁଣିଥରେ ନିଜର ଆକାଶପଥକୁ ଖୋଲିଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏହି ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ନମାନିଲେ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ ଓ ଜରିମନା, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ନିୟମ

ଯୌନ କର୍ମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର – କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଯୌନକର୍ମୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦିଅ

ଉପବାସରେ ରାଜ୍ୟସଭାର ଉପ-ସଭାପତି: ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ୩ ପୃଷ୍ଠାର ଚିଠି ଲେଖି କହିଲେ- ବହୁତ କଷ୍ଟ ଲାଗିଛି, ସାରା ରାତି ଶୋଇପାରିନି…’

ବଲିଉଡ ପାର୍ଟିରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଅଫର କରାଯାଏ, ମନା କଲେ ବୟକଟ୍ କରି ଦିଆଯାଏ ନଚେତ୍ କାମ ମିଳେନି: ଅକ୍ଷରା ସିଂ

ଏହି ଦେଶରେ ବିବାହ ପରେ ନବଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ଉପହାରରେ ସରକାର ଦେବେ ୪.୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ନିୟମ

ଆଉ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ତାଲିକାରେ ରହିବନି ଆଳୁ-ପିଆଜ, ୬୫ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ନିୟମରେ ହେଲା ପରିବର୍ତ୍ତନ