ଚତୁର୍ଥ ଦିନିକିଆ : ପାକିସ୍ତାନ ୮ ୱିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା

ଜୋହନ୍ସବର୍ଗ, ୨୭ ।୧ (ଏଜେନ୍ସି): ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଦିନିକିଆ ସିରିଜର ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ୮ ୱିକେଟ୍‌ରେ ବିଶାଳ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଏଥିସହ ୫ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ ୨-୨ରେ ବରାବର ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଘରୋଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୪୧ ଓଭରରେ ସମସ୍ତ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ମାତ୍ର ୧୬୪ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ୩୧.୩ ଓଭରରେ ୨ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା ।
ପାକିସ୍ତାନ ଟସ୍‌ ଜିତି ଘରୋଇ ଦଳକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ଜଣାଇଥିଲା । ଓପନର ହାସିମ ଅମଲା ଓ କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡି କକ୍‌ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଡି କକ୍‌ ଖାତା ଖୋଲି ପାରି ନଥିବାବେଳେ ରିଜା ହେନଡ୍ରିକ୍ସ ମାତ୍ର ୨ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ପରେ ଓପନର ଅମଲା (୫୯) ଓ ଅଧିନାୟକ ଫାଫ୍‌ ଡୁପ୍ଲେସିସ୍‌ (୫୭)ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳକୁ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭନ ଦର ଦୁସେନ ୧୮, ଅନ୍ଦିଲେ ଫେଲୁକୱାୟୋ ୧୧ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଉସମାନ ସିନୱାରୀ ଘାତକ ବୋଲିଂ କରି ୪ଟି ୱିକେଟ୍‌ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।
ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦୁଇ ଓପନର ଇମାମ ଉଲ ହକ୍‌ ଓ ଫଖର ଜାମନ ବେଶ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ଦଳ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍‌ରେ ୭୦ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଫଖର ୪୪ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଥିଲେ ବାବର ଆଜମ । ସେ ଓପର ଇମାମ ଉଲ ହକଙ୍କ ସହ ମିଶି ଦଳକୁ ବିଜୟ ନିକଟତର କରାଇଥିଲେ । ଇମାନ ୭୧ ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ୩୧.୩ ଓଭରରେ ଦଳ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ବାବର ୪୧ ଓ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ୪ ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ଇମ୍ରାନ ତାହିର ଓ ଫେଲୁକୱାୟୋ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ହାସଲ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ୪ଟି ୱିକେଟ୍‌ ହାସଲ କରିଥିବାରୁ ଉସମାନ ସିନୱାରୀ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍‌ ଦ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାସନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ ସର୍ଫରାଜ ଅହମ୍ମଦ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ନଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏହି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଧୋନିଙ୍କ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ

ପୁଣି ଭାରତ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଓଗାଳିଲେ ସାହିଦ୍ ଆଫ୍ରିଦ୍, ମୋଦିଙ୍କକୁ ନେଇ କହିଲେ ଏହି କଥା

ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀକୁ ନେଇ କଡା ଜବାବ୍ ଦେଲେ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା, କହିଲେ ଏଭଳି

ଡ୍ରଗ୍ସ ଜାଲରେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପତ୍ନୀ!

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି କାରଣ?

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ