PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରିଆଣାରେ ୨୪ମଇ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ , ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଖଟ୍ଟର କହିଲେ –ଜନତାଙ୍କ ଦାବି ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଫିଲ୍ମ କିମ୍ଵା ସିରିୟଲ ସୁଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ସମସ୍ତ ଇନଡୋର ଓ ଆଉଟଡୋର ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ: ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଅବପାତ ରୂପ ନେବା ପାଇଁ ପାଣିପାଗ ଅନୁକୂଳ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୭୩୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୯ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ସଇଁତଳା : ଜମିବାଡ଼ି କଳହକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଅଟକ
  • ||
  • ପାଟଣାଗଡ଼ : କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ କୈଳାଶ ସାହୁ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଓଲଟିଲା କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସ୍ୱର୍ଗତ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ଅନ୍‌ଲାନ୍‌ରେ ମିଳିବ ମଦ, ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ଯାଏଁ ଦେଇ ପାରିବେ ଅର୍ଡର, ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ମଦ କିଣିଲେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଡେଲିଭାରୀ ଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପାରା ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଳିଗଲା ନାବାଳକ, ଗୁରୁତର ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସ ଶେଷକୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ ପିକ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିବ, ଜୁନ୍‌ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ କମିପାରେ
  • ||
  • କଟକ : ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ !
  • ||

ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସାଂସଦ ଦେଲେ ସୁନା ଛାଉଣି ଦିଆ ବନ୍ଧୁକ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୨୧।୨: ଦୁର୍ବଳ ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ପାଇଁ ଏବେ କାଙ୍ଗାଳ ହେବାର ସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନ କିନ୍ତୁ ଅତିଥି ଚର୍ଚାରେ ପଛରେ ପଡିବାକୁ ଚାହୁଁନି। ପାକିସ୍ତାନର ସାଂସଦ ସାଉଦି ଆରବ ରାଜକୁମାର ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ସଲମାନଙ୍କୁ ସୁନା ଛାଉରି ଦିଆ  ଏକ ବନ୍ଧୁକ ଉପହାରରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସାଂସଦ ଜଣକ ଏହି ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି। ଖବର ଅନୁସାରେ ସାଂସଦଙ୍କ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ ସିନେଟ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ସାଦିକ୍ ସଞ୍ଜରାନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସ ଭବନକୁ ଡକାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସ୍ବାଗତ ଖୁବ୍ ଯୋରଦାର ଭାବରେ କରାଯାଇଥିଲା ।  ପାକିସ୍ତାନ ସହ ରାଜକୁମାରଙ୍କ  ସମ୍ପର୍କ କିଭଳି ଭଲ ଯେପରି ରହିବ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଅଲଗା କିଛି  କରିବାର ଭାବି ଏହି ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି।

source: https://janman.tv

ପାକିସ୍ତାନୀ ସାଂସଦ ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ଏମପି-୫ ଗୋଲ୍ଡ ପ୍ଳେଟେଡ୍ ବନ୍ଧୁକ ଦେବା କଥାକୁ ନେଇ ଚାରିଆଡେ ଭାରି ଚର୍ଚା ହେଉଛି। ଏହା ସହ ସେ ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ଏକ ପୋଟ୍ରେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଉପହାରରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ବନ୍ଧୁକ ସହିତ ସୁନାର ବହୁତ ଗୁଡିଏ ଗୁଳି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ସାଉଦି ରାଜକୁମାର ଗତ ରବିବାର ପାକିସ୍ତାନର ରାଜଧାନୀ ଇସଲାମବାଦ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କ ଏହା ପ୍ରଥମ ପାକିସ୍ତାନ ଗ୍ରସ୍ତ ଥିଲା ଓ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଇସଲାମାବାଦ ସହିତ ନିଜର ବନ୍ଧୁତ୍ବ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନରେ ୨୦ ବିଲିୟନ ଡଲାର ନିବେଶର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସାଉଦି ରାଜକୁମାର ବୁଧବାର ଠାରୁ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ  ୧୫ ଜାନୁଆରୀରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ସାଉଦି ଯାତ୍ରା କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ତାବୁକର ଗର୍ଭନର ପ୍ରିନ୍ସ ଫହାଦ ବିନ୍ ସୁଲତାନ ବିନ୍ ଅବଦୁଲ ଅଜିଜ୍ ତାଙ୍କୁ ଗୋଲ୍ଡ ପ୍ଲେଟେଡ୍ କ୍ଲଶାନିକୋଭ ବନ୍ଧୁକ ଓ ସୁନାର ଗୁଳି ଗିଫ୍ଟରେ ଦେଇଥିଲେ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର