PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସାଂସଦ ଦେଲେ ସୁନା ଛାଉଣି ଦିଆ ବନ୍ଧୁକ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୨୧।୨: ଦୁର୍ବଳ ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ପାଇଁ ଏବେ କାଙ୍ଗାଳ ହେବାର ସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନ କିନ୍ତୁ ଅତିଥି ଚର୍ଚାରେ ପଛରେ ପଡିବାକୁ ଚାହୁଁନି। ପାକିସ୍ତାନର ସାଂସଦ ସାଉଦି ଆରବ ରାଜକୁମାର ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ସଲମାନଙ୍କୁ ସୁନା ଛାଉରି ଦିଆ  ଏକ ବନ୍ଧୁକ ଉପହାରରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସାଂସଦ ଜଣକ ଏହି ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି। ଖବର ଅନୁସାରେ ସାଂସଦଙ୍କ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ ସିନେଟ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ସାଦିକ୍ ସଞ୍ଜରାନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସ ଭବନକୁ ଡକାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସ୍ବାଗତ ଖୁବ୍ ଯୋରଦାର ଭାବରେ କରାଯାଇଥିଲା ।  ପାକିସ୍ତାନ ସହ ରାଜକୁମାରଙ୍କ  ସମ୍ପର୍କ କିଭଳି ଭଲ ଯେପରି ରହିବ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଅଲଗା କିଛି  କରିବାର ଭାବି ଏହି ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି।

source: https://janman.tv

ପାକିସ୍ତାନୀ ସାଂସଦ ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ଏମପି-୫ ଗୋଲ୍ଡ ପ୍ଳେଟେଡ୍ ବନ୍ଧୁକ ଦେବା କଥାକୁ ନେଇ ଚାରିଆଡେ ଭାରି ଚର୍ଚା ହେଉଛି। ଏହା ସହ ସେ ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ଏକ ପୋଟ୍ରେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଉପହାରରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ବନ୍ଧୁକ ସହିତ ସୁନାର ବହୁତ ଗୁଡିଏ ଗୁଳି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ସାଉଦି ରାଜକୁମାର ଗତ ରବିବାର ପାକିସ୍ତାନର ରାଜଧାନୀ ଇସଲାମବାଦ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କ ଏହା ପ୍ରଥମ ପାକିସ୍ତାନ ଗ୍ରସ୍ତ ଥିଲା ଓ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଇସଲାମାବାଦ ସହିତ ନିଜର ବନ୍ଧୁତ୍ବ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନରେ ୨୦ ବିଲିୟନ ଡଲାର ନିବେଶର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସାଉଦି ରାଜକୁମାର ବୁଧବାର ଠାରୁ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ  ୧୫ ଜାନୁଆରୀରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ସାଉଦି ଯାତ୍ରା କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ତାବୁକର ଗର୍ଭନର ପ୍ରିନ୍ସ ଫହାଦ ବିନ୍ ସୁଲତାନ ବିନ୍ ଅବଦୁଲ ଅଜିଜ୍ ତାଙ୍କୁ ଗୋଲ୍ଡ ପ୍ଲେଟେଡ୍ କ୍ଲଶାନିକୋଭ ବନ୍ଧୁକ ଓ ସୁନାର ଗୁଳି ଗିଫ୍ଟରେ ଦେଇଥିଲେ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର