PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ତିଆରି କରିଥିଲେ ଡେଥ୍ ସ୍ବାର୍ଡ, ତାଲିବାନର ପୂର୍ବତନ ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ଦାବି

https://www.sundayguardianlive.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୩।୮: ତାଲିବାନର ପାକିସ୍ତାନୀ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ମୁଖପାତ୍ର କରିଛନ୍ତି ବଡ ଧରଣର ଦାବି। ଯେଉଁଥିରେ ନା କେବଳ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ତାଲିବାନକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି  ସେତିକି ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ତାଲିବାନର କିଛି ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ମିଶାଇ ଏକ ‘ଡେଥ୍ ସ୍ବାଡ୍’ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିବାର ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଏହି ‘ଡେଥ୍ ସ୍ବାର୍ଡ’ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ଶେଷ କରୁଛି।

ଏହି ଦାବି ତାଲିବାନର ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ମୁଖପାତ୍ର ଏହସାନୁଲ୍ଲାହ ଏହସାନ୍ କହିଛନ୍ତି। ଏହସାନ କହିଛନ୍ତି, ପାକିସ୍ତାନ  ସରକାର ତାଙ୍କୁ ଏକ ହିଟ୍ ଲିଷ୍ଟ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହାକୁ ପାକିସ୍ତାନର ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଆଦିବାସୀ ରାଜ୍ୟ ଖୈବର ପଖତୁନଖଓ୍ବାରେ ମାରିବାର ଥିଲା। ଏହସାନୁଲ୍ଲାହ କହିଛନ୍ତି, ଏଥିରେ ଖୈବର ପଖତୁନଖଓ୍ବା ରାଜ୍ୟର ବହୁ ଜଣାଶୁଣା ଲୋକଙ୍କ ନାମ ରହିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲା।

ଅଡିଓରେ ଏହସାନ କହିଛି, ମୋତେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଆପଣ ଏକ ଡେଥ୍ ସ୍ବାର୍ଡକୁ ଲିଡ୍ କରନ୍ତୁ ଓ ଆପଣ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ଓ ଦେଶର ଶତ୍ରୁଙ୍କ ବିରୋଧ କାମ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ। ଯେଉଁ ଲିଷ୍ଟ ମୋତେ ଦିଆଯାଇଛି, ଏଥିରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଖୈବର ପଖତୁନଖ୍ବାରୁ ଥିଲା ଓ ସେ ସବୁ ପଶତୁନର ଥିଲେ। ଏହି ଲୋକ ସମାଜର ପ୍ରତି ବର୍ଗ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଭିତରେ ପଶତୁନର ସାମ୍ବାଦିଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଥିଲା ବୋଲି ଏହସାନୁଲ୍ଲାହ କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର