PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

‘ସୁଟିଂ ଓ୍ବାଲ୍ଡ କପ୍-୨୦୧୯’ରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଭାରତ ଆସିବେନି ପାକିସ୍ତାନୀ ବନ୍ଧୁକଚାଳକ

ନୂଆଦିଳ୍ଲୀ,୨୦।୨: ପୁଲ୍ଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ତିକ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଶିକାର ହୋଇଛି ବନ୍ଧୁକଚାଳକ ବିଶ୍ବକପ୍। ଗୁରୁବାର ଦିନଠାରୁ ନୂଆଦିଳ୍ଲୀରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବନ୍ଧୁକଚାଳକ ବିଶ୍ବ କପ୍-୨୦୧୯। ମାତ୍ର ଏଥିରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବନ୍ଧୁକଚାଳକ ସାମିଲ ହେବେ ନାହିଁ। ଭାରତୀୟ ଭିସା ଅନୁମୋଦନ ସତ୍ବେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଓହରିଯାଇଛି। ତେବେ ଭିସା ଅନୁମୋଦନରେ ବିଳମ୍ବର ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ପାକିସ୍ତାନ ବନ୍ଧୁକକଚାଳନା ସଂଘ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସଂଘ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ବାଢ଼ିଛି।

ଇସଲାମାବାଦ ସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୁତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ମିଳିବା ବେଳକୁ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଯିବା ଆଶଙ୍କା କରି ପାକିସ୍ତାନ ଓହରିଯାଇଛି। ବନ୍ଧୁକଚାଳନା ବିଶ୍ବକପ୍ ରେ ଦୁଇ ଜଣ ଖେଳାଳି ମହମ୍ମଦ ଖଲିଲ୍ ଅଖତର ଏବଂ ଗୁଲାମ ମୁସ୍ତାଫା ବସିରଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରଜିର ଅହମ୍ମଦ ୨୦ ତାରିଖରେ ଭାରତ ଆସିବେ ପାଇଁ ବିମାନ ଟିକଟ୍ କରିଥିଲେ। ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ବନ୍ଧୁକଚାଳନା ସଂଘ ଉପସଭାପତି ଜଭେଦ ଲସ୍ ଲୋଧିଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଭାରତ ଆସିବ ନାହିଁ।