PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଲଢୁଆ ବିମାନ ମଧ୍ଯ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅଚାନକ ପଛକୁ ଫେରିଯାଇଥିଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

source;zeenews.india.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୨: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ମଙ୍ଗଳବାର ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇ ପିଓକେରେ ପଶି ଅନେକ ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡାକୁ ଧ୍ୱସଂ କରିଛି । ବାୟୁସେନାର ମିରାଜ ୨୦୦୦ ପିଓକେରେ ପଶି ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ୧୦୦୦ କିଲୋରୁ ଅଧିକ ବମ୍ ପକାଇଛି । ତେବେ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ଅପରେସନକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ବାୟୁସେନା କିଛି ବିଳମ୍ବରେ ବୁଝିଲା ଯେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବମ୍ ପକାଉଛି । ଏହାପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଲଢୁଆ ବିମାନ ଏଫ-୧୬ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏତେ ସଂଖ୍ୟାର ବିମାନ ଦେଖି ଫେରି ଯାଇଥିଲା । କାରଣ ତାଙ୍କୁ ଏହା ଡର ଥିଲା ଯେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା ତାଙ୍କ ବିମାନକୁ ତଳକୁ ଖସାଇଦେଇପାରେ ।

କହିରଖୁଛୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ମଙ୍ଗଳବାର ପିଓକେରେ ଆକାଶମାର୍ଗରୁ ବୋମା ଖସାଇ ଆତଙ୍କୀ ସଙ୍ଗଠନ ଜୈଶର ଅନେକ ଶିବିର ନଷ୍ଟ କରିବା ସହିତ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସଫା କରିଛି ।