PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ପ୍ରେମ ମାନେନା ସୀମା ସରହଦ: ପାକିସ୍ତାନୀ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ ଅମ୍ବାଲାର ପରବିନ୍ଦର

ପଟିୟାଲା,୯।୩: ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଯଦିଓ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମ ଏଭଳି ଏକ ହତିଆର ଯାହାର କୌଣସି ସୀମା ସରହଦ ନାହିଁ। ଅମ୍ବାଲାର ତୋପଲାରେ ରହୁଥିବା ପରବିନ୍ଦର ସିଂହ(୩୪) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଆଜି ପାକିସ୍ତାନ ସିୟାଲକୋଟର କିରଣ ଚିମା(୨୯) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ  ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଦୁହିଁଙ୍କର ବିବାହ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ଗୁରୁଦ୍ବାରରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି।

source:https://www.jagran.com

କିରଣ ପାକିସ୍ତାନରେ ପେଶାରେ ଜଣେ ଅଧ୍ୟାପିକା ଓ ପରବିନ୍ଦରଙ୍କ ସହ ଗତ ୨ ବର୍ଷ ହେବ ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। ଏହାପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଶନିବାର ଦୁହେଁ ପଟିୟାଲାର ଗୁରୁଦ୍ବାର ଖେଲ ସାହିବ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ।

source:https://www.jagran.com

ବିବାହରେ କିରଣଙ୍କ ବାପା ସୁରଜିତ ଚିମା, ମା ସୁମେରା ଚିମା, ଭାଇ ଅମରଜିତ ଓ ଭଉଣୀ ରମନଜୀତ କୌର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ସମଝୌତା ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଭାରତ ଆସିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ପରିବାର ପୂର୍ବରୁ ପରସ୍ପରକୁ ଜାଣିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଭାରତ ବିଭାଜନ ସମୟରେ ଦୁଇ ପରିବାର ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲେ।  ଏବେ ସେମାନେ ଏହି ବିବାହ ପରେ ପୁଣିଥରେ ଏକାଠି ହୋଇପାରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର