ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ଭାରତକୁ ଝଟକା, ଏବେ ଏହି ୧୨ ଟି ଜିନିଷ ଦେବନାହିଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୪: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମୋଦି ସରକାର ଓ ଭାରତର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦିଗରେ ରହିଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ମୋଦି ସରକାର ସବୁଦିନ ଏଭଳି କିଛି ନିୟମ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବେଶ୍ କିଛି କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପହିଛି।  ନିକଟରେ ମୋଦି ସରକାର ପାକିସ୍ତାନକୁ ପାଣି ନଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଯାହାଫଳରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେ ଟୋପାଏ ଟୋପାଏ ପାଣି  ମଧ୍ୟ ମିଳିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯିବ। କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ଭିତରେ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଭାରତକୁ ଧମକ ଦେଇଛି ସେଠାରୁ ଆସୁଥିବା ୧୨ ଜିନିଷକୁ ସେ ଆଉ ଭାରତକୁ ପଠାଇବ ନାହିଁ।

ପାକିସ୍ତାନର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଦେଖି ମୋଦି ସରକାର ସେପଟୁ ଆସୁଥିବା ବସ୍ତୁ ଉପରେ ୨୦୦% ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ ଲଗାଇବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ଭାରତକୁ କୌଣସି ଜିନିଷ ଆସିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି। କାରଣ ୨୦୦% ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ ରହିବା ଫଳରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟର ପାକିସ୍ତାନରୁ ଜିନିଷ ଯଦି କିଣିବ ତେବେ ଏହା କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନର ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଖୁବ୍ ହ୍ରାସ ଘଟିବ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ କେଉଁ ୧୨ ଟି ଜିନିଷ ଆଣିପାରିବ ନାହିଁ। ତାହା ହେଲା ପ୍ଳାଷ୍ଟିକ୍, ଡାଇ, ସାମୁଦ୍ରିକ ଉପକରଣ, ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣ, ଆଲକୋହଳ, ରବର ଉତ୍ପାଦ, କଞ୍ଚା କପାସ, ମସଲା, ଅଣକାର୍ବନିକ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ, ପ୍ରୋସେସଡ୍ ଫୁଡ୍, ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚମଡା। ଏବେ ୨୦୦% ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ ରହିବା କାରଣରୁ  ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ପଠାଇବ ନାହିଁ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପୁଣି ଲଜ୍ଜା: ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଖେଳୁଥିବା ନାବାଳିକାକୁ ପୂଜାରୀ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ

ମିଗ୍-୨୯କେ ଟ୍ରେନର ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ପାଇଲଟ୍ ନିଖୋଜ

ଜାଣନ୍ତି ଋଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମର ପୁଟିନଙ୍କ ଏହି ସୁନ୍ଦରୀ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ଦରମା କେତେ ?

ଗୁଜରାଟର ଏକ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଶ୍ବାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ୬ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ…

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉଡ଼ାଣ ଉପରେ କଟକଣା, ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ

ଭାରତୀ ସିଂହଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଦେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଧରାପଡ଼ିଲା ! ଡେଲିଭରୀ ବୟ ସାଜି କରୁଥିବା ସପ୍ଲାଇ