PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଆଉ ଏକ ମିଛ ଧରାପଡ଼ିଲା, ପିଓକେରୁ ମିଳିଲା ଏଫ୍-୧୬ ବିମାନର ଧ୍ବଂସାବିଶେଷ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮।୨: ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବୁଧବାର ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ କରିବା ପରେ ଲଗାତାର ମିଛି କହି ଚାଲିଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଏବେ ଆଉ ଏକ ମିଛ ଧରାପଡ଼ିଲା। ଭାରତୀୟ ସେନର ଗୁଳିରେ ପାକିସ୍ତାନର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଏଫ୍-୧୬ ଖସିପଡ଼ିଥିବା କଥାକୁ ଅସ୍ବିକାର କରିଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ। ମାତ୍ର ଏବେ ପାକ୍ ଅଧିକୃତ କଶ୍ମୀର ପିଓକେ ଠାରେ ସେହି ବିମାନର ଧ୍ବଂସାବିଶେଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଯାହାର ଫଟୋ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁଛି ଯେ ଗତକାଳି ବାସ୍ତବରେ ଭାରତୀୟ ସେନାଙ୍କ ଗୁଳିରେ ପାକ୍ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଖସି ପଡ଼ିଥିଲା।

ପାକିସ୍ତାନ କେବଳ ଏଫ୍-୧୬ ଖସିପଡ଼ିଥିବା କଥାକୁ ଅସ୍ବିକାର କରିନଥିଲା। ବରଂ ଆହୁରି ବି କହିଥିଲା କି ବୁଧବାର ଭାରତ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ଏହି ବିମାନ ବ୍ୟବହାର ହୋଇନଥିଲା। ମାତ୍ର ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ମିଛ ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ କେତେ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଧରାପଡ଼ିଛି। ଏଫ୍-୧୬ ବିମାନଟି ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ଇଞ୍ଜିନର ଏକ ଫଟୋ ଏବେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।