PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ନାକଟିଦେଉଳରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରଉତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଦୁଷ୍କର୍ମ ପିଡୀତାଙ୍କୁ ଗଙ୍ଗାରେ ସ୍ନାନ କରି ଏପରି କାମ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଲା ପଞ୍ଚାୟତ, ଅପମାନରେ ବିଷ ଖାଇଦେଲେ ଯୁବତୀ

source:www.deccanchronicle.com

ଗଢୱା ୨୪/୧: ପଞ୍ଚାୟତର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପିଡୀତା । ଝାରଖଣ୍ଡର ଗଢୱା ଜିଲ୍ଲାର ମେରାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏପରି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା । ଯୁବତୀ ଜଣକ ପୋଲିସକୁ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ଅନୁସାରେ ଏକ ମାସ ତଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିଲା । ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଯୁବକ ଜଣକ ତାଙ୍କରି ଗାଁର । ପୋଲିସ ତାକୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ଜେଲ୍ ପଠାଇଦିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ଦୁଃଖ କମିନଥିଲା । ଘଟଣାର ପ୍ରାୟ ୧୫ ଦିନ ପରେ ଆସିଲା ପଞ୍ଚାୟତର ନିଷ୍ପତ୍ତି । ପଞ୍ଚାୟତ ନିଷ୍ପତି ଶୁଣାଇଲା ଯେ ଗଙ୍ଗାରେ ସ୍ନାନ କରି ଆସିବା ପରେ ପୂଜା ପାଠ କରି ସାରା ଗାଁକୁ ଭୋଜନ ଦେବା ପାଇଁ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ମହିଳାଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆଦେଶ ଶୁଣାଇଲା ପଞ୍ଚାୟତ । ପଞ୍ଚାୟତର ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଷ ଖାଇଦେଲେ ଯୁବତୀ । ପରିବାର ଲୋକେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନେଇଯିବାରୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଗଲା ।

ତେବେ ଅନ୍ୟପଟେ ପଞ୍ଚାୟତ କହିଛି ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ପତି ବାହାରେ କାମ କରନ୍ତି । ଗାଁର ଜଣେ ଯବକ ଅଫଜଲ ଅଂସାରୀ ସହିତ ତାଙ୍କର ଅବୈଧ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା । ଗାଁ ଲୋକ ଦିନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକାଠି ଦେଖିଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଅଂସାରୀ ବିରୁଦ୍ଦରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଜେଲ୍ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ପଞ୍ଚାୟତ ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନ ଓ ପୂଜା-ପାଠ ଆଦେଶ କଥା ମାନିଛି କିନ୍ତୁ ଜୋରିମାନା କଥାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର