PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଦୁଷ୍କର୍ମ ପିଡୀତାଙ୍କୁ ଗଙ୍ଗାରେ ସ୍ନାନ କରି ଏପରି କାମ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଲା ପଞ୍ଚାୟତ, ଅପମାନରେ ବିଷ ଖାଇଦେଲେ ଯୁବତୀ

source:www.deccanchronicle.com

ଗଢୱା ୨୪/୧: ପଞ୍ଚାୟତର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପିଡୀତା । ଝାରଖଣ୍ଡର ଗଢୱା ଜିଲ୍ଲାର ମେରାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏପରି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା । ଯୁବତୀ ଜଣକ ପୋଲିସକୁ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ଅନୁସାରେ ଏକ ମାସ ତଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିଲା । ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଯୁବକ ଜଣକ ତାଙ୍କରି ଗାଁର । ପୋଲିସ ତାକୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ଜେଲ୍ ପଠାଇଦିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ଦୁଃଖ କମିନଥିଲା । ଘଟଣାର ପ୍ରାୟ ୧୫ ଦିନ ପରେ ଆସିଲା ପଞ୍ଚାୟତର ନିଷ୍ପତ୍ତି । ପଞ୍ଚାୟତ ନିଷ୍ପତି ଶୁଣାଇଲା ଯେ ଗଙ୍ଗାରେ ସ୍ନାନ କରି ଆସିବା ପରେ ପୂଜା ପାଠ କରି ସାରା ଗାଁକୁ ଭୋଜନ ଦେବା ପାଇଁ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ମହିଳାଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆଦେଶ ଶୁଣାଇଲା ପଞ୍ଚାୟତ । ପଞ୍ଚାୟତର ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଷ ଖାଇଦେଲେ ଯୁବତୀ । ପରିବାର ଲୋକେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନେଇଯିବାରୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଗଲା ।

ତେବେ ଅନ୍ୟପଟେ ପଞ୍ଚାୟତ କହିଛି ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ପତି ବାହାରେ କାମ କରନ୍ତି । ଗାଁର ଜଣେ ଯବକ ଅଫଜଲ ଅଂସାରୀ ସହିତ ତାଙ୍କର ଅବୈଧ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା । ଗାଁ ଲୋକ ଦିନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକାଠି ଦେଖିଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଅଂସାରୀ ବିରୁଦ୍ଦରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଜେଲ୍ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ପଞ୍ଚାୟତ ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନ ଓ ପୂଜା-ପାଠ ଆଦେଶ କଥା ମାନିଛି କିନ୍ତୁ ଜୋରିମାନା କଥାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର