PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ଦୁଷ୍କର୍ମ ପିଡୀତାଙ୍କୁ ଗଙ୍ଗାରେ ସ୍ନାନ କରି ଏପରି କାମ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଲା ପଞ୍ଚାୟତ, ଅପମାନରେ ବିଷ ଖାଇଦେଲେ ଯୁବତୀ

source:www.deccanchronicle.com

ଗଢୱା ୨୪/୧: ପଞ୍ଚାୟତର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପିଡୀତା । ଝାରଖଣ୍ଡର ଗଢୱା ଜିଲ୍ଲାର ମେରାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏପରି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା । ଯୁବତୀ ଜଣକ ପୋଲିସକୁ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ଅନୁସାରେ ଏକ ମାସ ତଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିଲା । ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଯୁବକ ଜଣକ ତାଙ୍କରି ଗାଁର । ପୋଲିସ ତାକୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ଜେଲ୍ ପଠାଇଦିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ଦୁଃଖ କମିନଥିଲା । ଘଟଣାର ପ୍ରାୟ ୧୫ ଦିନ ପରେ ଆସିଲା ପଞ୍ଚାୟତର ନିଷ୍ପତ୍ତି । ପଞ୍ଚାୟତ ନିଷ୍ପତି ଶୁଣାଇଲା ଯେ ଗଙ୍ଗାରେ ସ୍ନାନ କରି ଆସିବା ପରେ ପୂଜା ପାଠ କରି ସାରା ଗାଁକୁ ଭୋଜନ ଦେବା ପାଇଁ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ମହିଳାଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆଦେଶ ଶୁଣାଇଲା ପଞ୍ଚାୟତ । ପଞ୍ଚାୟତର ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଷ ଖାଇଦେଲେ ଯୁବତୀ । ପରିବାର ଲୋକେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନେଇଯିବାରୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଗଲା ।

ତେବେ ଅନ୍ୟପଟେ ପଞ୍ଚାୟତ କହିଛି ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ପତି ବାହାରେ କାମ କରନ୍ତି । ଗାଁର ଜଣେ ଯବକ ଅଫଜଲ ଅଂସାରୀ ସହିତ ତାଙ୍କର ଅବୈଧ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା । ଗାଁ ଲୋକ ଦିନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକାଠି ଦେଖିଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଅଂସାରୀ ବିରୁଦ୍ଦରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଜେଲ୍ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ପଞ୍ଚାୟତ ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନ ଓ ପୂଜା-ପାଠ ଆଦେଶ କଥା ମାନିଛି କିନ୍ତୁ ଜୋରିମାନା କଥାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର