PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ରାହୁଲଙ୍କୁ ପାରିକରଙ୍କ ସମାଲୋଚନା: ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇନାହିଁ

source:www.yahoo.com

ପାଣାଜୀ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗତକାଲି ଦେଇଥିବା ବୟାନକୁ ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ମନୋହର ପାରିକର ଆଜି ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ରାହୁଲ ପାଣାଜୀ ସ୍ଥିତ ପାରିକରଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଆସିବା ପରେ ରାହୁଲ କହିଥିଲେ କି ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ପାରିକରଙ୍କୁ ଅଜ୍ଞାତରେ ରଖାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଜାଣିନଥିଲେ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।
ଆଜି ପାରିକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲେଟରପ୍ୟାଡ୍‌ରେ ରାହୁଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଏହା ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ପାରିକର ସେଇ ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି କି ଗତକାଲି ଆମ ଭିତରେ ମାତ୍ର ୫ ମିନିଟ ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା । ଆପଣ ଆଗରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ନଦେଇ ଆକସ୍ମିକ ଭାବେ ମୋ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲେ । ତେବେ ମୁଁ ଏହାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲି । ଆପଣ ମୋର ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କୃତଜ୍ଞ ।
ମୁଁ ଏବେ ଏକ ପ୍ରାଣଘାତୀ ରୋଗ ସହିତ ଲଢ଼ୁଛି । ହେଲେ ଏହା ଆଗରେ ହାରନମାନି ଗୋଆବାସୀଙ୍କ ସେବା କରିବାକୁ ମୁଁ ବଦ୍ଧ ପରିକର । ତେଣୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ମୋତେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ ବୋଲି ମୁଁ ଭାବିଥିଲି । ହେଲେ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ବୟାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ମୁଁ ଖୁବ୍‌ ମର୍ମାହତ । ଆପଣ ମୋତେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାହାକୁ ନେଇ ବି ଆପଣ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ସୁବିଧାବାଦକୁ ଦର୍ଶାଉଛି । ଏଥିରୁ ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ ମୋତେ କ’ଣ ପାଇଁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ତାହାକୁ ନେଇ ବି ମୋର ସନ୍ଦେହ ହେଉଛି ।
ମୁଁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଆମ ଭିତରେ ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଦୌ ଆଲୋଚନା ହୋଇନଥିଲା । ମୁଁ ମଧ୍ୟ କେବେହେଲେ ଏହା କହିନାହିଁଚକି ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ମୁଁ କିଛି ଜାଣିନାହିଁ । ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସାମଗ୍ରୀ କ୍ରୟ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଳନ କରାଯାଇ ଏହି ଚୁକ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତେଣୁ ଆପଣ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ଆମର ସାକ୍ଷାତ ସମ୍ପର୍କିତ ପୂରା ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ବୋଲି ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର