PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟାଙ୍ଗୀରେ ୧୭ଟିକିଆ ହାତୀପଲ ଆତଙ୍କ, ଗାଁରେ ପଶିଲେ, ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜଙ୍ଗଲକୁ କାଠ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ଯୁବକ, ଫାସରେ ପଡି ଜୀବନ ଗଲା
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ମୁଖ୍ୟ ବଜାରରେ ହଠାତ୍ ଭୁଶୁଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟି, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପଥଚାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏ ବର୍ଷ ଥରାଇବ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜବର ଜାଡ଼ରେ ଥରିବ ଓଡ଼ିଶା, ଲମ୍ବିବ ଶୀତ ଅବଧି
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ : ବେଦାନ୍ତର ଏଲଏନଟି କଲୋନୀକୁ ପଶିଲା କରୋନା, ୩ ଶ୍ରମିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ମମିତା ମେହେର୍ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||

ରାହୁଲଙ୍କୁ ପାରିକରଙ୍କ ସମାଲୋଚନା: ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇନାହିଁ

source:www.yahoo.com

ପାଣାଜୀ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗତକାଲି ଦେଇଥିବା ବୟାନକୁ ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ମନୋହର ପାରିକର ଆଜି ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ରାହୁଲ ପାଣାଜୀ ସ୍ଥିତ ପାରିକରଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଆସିବା ପରେ ରାହୁଲ କହିଥିଲେ କି ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ପାରିକରଙ୍କୁ ଅଜ୍ଞାତରେ ରଖାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଜାଣିନଥିଲେ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।
ଆଜି ପାରିକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲେଟରପ୍ୟାଡ୍‌ରେ ରାହୁଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଏହା ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ପାରିକର ସେଇ ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି କି ଗତକାଲି ଆମ ଭିତରେ ମାତ୍ର ୫ ମିନିଟ ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା । ଆପଣ ଆଗରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ନଦେଇ ଆକସ୍ମିକ ଭାବେ ମୋ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲେ । ତେବେ ମୁଁ ଏହାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲି । ଆପଣ ମୋର ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କୃତଜ୍ଞ ।
ମୁଁ ଏବେ ଏକ ପ୍ରାଣଘାତୀ ରୋଗ ସହିତ ଲଢ଼ୁଛି । ହେଲେ ଏହା ଆଗରେ ହାରନମାନି ଗୋଆବାସୀଙ୍କ ସେବା କରିବାକୁ ମୁଁ ବଦ୍ଧ ପରିକର । ତେଣୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ମୋତେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ ବୋଲି ମୁଁ ଭାବିଥିଲି । ହେଲେ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ବୟାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ମୁଁ ଖୁବ୍‌ ମର୍ମାହତ । ଆପଣ ମୋତେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାହାକୁ ନେଇ ବି ଆପଣ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ସୁବିଧାବାଦକୁ ଦର୍ଶାଉଛି । ଏଥିରୁ ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ ମୋତେ କ’ଣ ପାଇଁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ତାହାକୁ ନେଇ ବି ମୋର ସନ୍ଦେହ ହେଉଛି ।
ମୁଁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଆମ ଭିତରେ ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଦୌ ଆଲୋଚନା ହୋଇନଥିଲା । ମୁଁ ମଧ୍ୟ କେବେହେଲେ ଏହା କହିନାହିଁଚକି ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ମୁଁ କିଛି ଜାଣିନାହିଁ । ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସାମଗ୍ରୀ କ୍ରୟ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଳନ କରାଯାଇ ଏହି ଚୁକ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତେଣୁ ଆପଣ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ଆମର ସାକ୍ଷାତ ସମ୍ପର୍କିତ ପୂରା ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ବୋଲି ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ।