PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର – ଅଚିହ୍ନା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ , ଜଙ୍ଗଲ ନିଆଁରେ ଜଣେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଉଁଶ, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଯୁବତୀର ଶବ।
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ , ୨ୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ୮୧ ରନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲ୍ଆଉଟ୍
  • ||
  • ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ- ଭାରତ ୧୪୫ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର- ପରକିୟାପ୍ରୀତି ମହଙ୍ଗା , ପ୍ରେମିକ ସହ ବିବାହିତ ମହିଳା ଫେରାର ହୋଇ ଧରାପଡିବା ପରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚା ଖାଇଲେ ।
  • ||
  • ପାରାଦୀପ- ପାରଦୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ୨୭ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ୨୭ ଟି ବିଭିନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଓଡ଼ପଡ଼ାରେ ୮ ବଖରା ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ ହାତୀ ପଲ
  • ||
  • ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ସମିତିସଭ୍ୟ ଉପନିର୍ବାଚନ । କୁକୁଡ଼ାମୁଣ୍ଡାରେ ପୁଷ୍ପିତା ଓ ବୁଚକୁପଡା ରେ ବସନ୍ତଙ୍କ ବିଜୟ । ଦୁଇଟିରେ ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପାର୍ଥୀଙ୍କ ବାଜିମାତ।
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା – ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍ ୨ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ବିଜେଡ଼ି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅବନୀ ରଞ୍ଜନ ଯୋଶୀ ୧୦୬୨୪ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏସିଡ ମାଡ଼ ଘଟଣା, ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁବାସ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା, ୫ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ବାଲେଶ୍ୱର ଏଡିଜେମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି: ଓଡ଼ିଆ ପଥର କାରିଗରଙ୍କ କମାଲ୍, ରାଜସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଓ ତାର ସୁଧାର ପାଇଁ ଗାଇଲେ ଗୀତ,
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ନାଗାବଳି ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ କରୁଛି ପୁଲିସ
  • ||
  • କଟକ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଗର୍ଭପାତ କରାଇଥିବା ଡାକ୍ତର ଦେବାଶିଷ ଘୋଷଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: NTPC CISF ଯବାନଙ୍କ ଏକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଘଟଣା, ସାଇବର ଲୁଟେରାକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଗିରଫ କଲା ପୁଲିସ୍
  • ||
  • ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ବନ୍ଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଆଜି ଠାରୁ ପ୍ରତୀକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମା ବିଦାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବୈଠକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ, ଗିରଫ ପୋଲିସ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ
  • ||
  • କଟକ: ନାଖରା ସ୍ଥିତ ରିଲାଏନ୍ସ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ, ନିଆଁକୁ ଆୟତରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା: ସରକାରୀ ଜମିରୁ ଉଚ୍ଛେଦକୁ ବିରୋଧ, ଜମି- ଘର ଦିଅ ନହେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସାମ୍ନାରେ ସାମୁହିକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବୁ
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା: ଦଶାହ ଭୋଜି ଖାଇ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର , କୋମନା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ରାହୁଲଙ୍କୁ ପାରିକରଙ୍କ ସମାଲୋଚନା: ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇନାହିଁ

source:www.yahoo.com

ପାଣାଜୀ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗତକାଲି ଦେଇଥିବା ବୟାନକୁ ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ମନୋହର ପାରିକର ଆଜି ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ରାହୁଲ ପାଣାଜୀ ସ୍ଥିତ ପାରିକରଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଆସିବା ପରେ ରାହୁଲ କହିଥିଲେ କି ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ପାରିକରଙ୍କୁ ଅଜ୍ଞାତରେ ରଖାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଜାଣିନଥିଲେ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।
ଆଜି ପାରିକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲେଟରପ୍ୟାଡ୍‌ରେ ରାହୁଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଏହା ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ପାରିକର ସେଇ ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି କି ଗତକାଲି ଆମ ଭିତରେ ମାତ୍ର ୫ ମିନିଟ ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା । ଆପଣ ଆଗରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ନଦେଇ ଆକସ୍ମିକ ଭାବେ ମୋ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲେ । ତେବେ ମୁଁ ଏହାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲି । ଆପଣ ମୋର ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କୃତଜ୍ଞ ।
ମୁଁ ଏବେ ଏକ ପ୍ରାଣଘାତୀ ରୋଗ ସହିତ ଲଢ଼ୁଛି । ହେଲେ ଏହା ଆଗରେ ହାରନମାନି ଗୋଆବାସୀଙ୍କ ସେବା କରିବାକୁ ମୁଁ ବଦ୍ଧ ପରିକର । ତେଣୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ମୋତେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ ବୋଲି ମୁଁ ଭାବିଥିଲି । ହେଲେ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ବୟାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ମୁଁ ଖୁବ୍‌ ମର୍ମାହତ । ଆପଣ ମୋତେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାହାକୁ ନେଇ ବି ଆପଣ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ସୁବିଧାବାଦକୁ ଦର୍ଶାଉଛି । ଏଥିରୁ ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ ମୋତେ କ’ଣ ପାଇଁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ତାହାକୁ ନେଇ ବି ମୋର ସନ୍ଦେହ ହେଉଛି ।
ମୁଁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଆମ ଭିତରେ ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଦୌ ଆଲୋଚନା ହୋଇନଥିଲା । ମୁଁ ମଧ୍ୟ କେବେହେଲେ ଏହା କହିନାହିଁଚକି ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ମୁଁ କିଛି ଜାଣିନାହିଁ । ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସାମଗ୍ରୀ କ୍ରୟ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଳନ କରାଯାଇ ଏହି ଚୁକ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତେଣୁ ଆପଣ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ଆମର ସାକ୍ଷାତ ସମ୍ପର୍କିତ ପୂରା ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ବୋଲି ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର