PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

କେଉଁଠୁ ଲଢ଼ିବେ ବିଜୟ, ପାଟକୁରା ନା ମହାକାଳପଡା ?

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୩୧ା୩(ଆପ୍ର): ଦୀର୍ଘ ମାସର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୁଣି ବିଜେପିକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ସେ ପୁଣି ବେଶ୍‌ ଜମାଣିଆ ଢଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ । ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଅମିତ ଶାହ ତାଙ୍କ ସହିତ ଫୋନ୍‌ରେ କଥାହୋଇ ମାନଭଞ୍ଜନ କରିବା ପରେ ଦଳର ଦୁଇ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ହାତଧରି ଆଣିଥିଲେ ପାର୍ଟି ଅଫିସ୍‌କୁ । ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦାନ ତାଙ୍କର ପ୍ରାଧାନ୍ୟକୁ ବେଶ୍‍ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହୁଏ । ଆଉ ଯଦି ଦଳ ଚାହେଁ ସେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ବି ଇସାରା ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ସେ ଦଳ ଛାଡ଼ିବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଜେପି ନେତା ନିଜନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଭାଗବଣ୍ଟା ଛିଡ଼ାଇ ଦେଇଥିବା ଆଲୋଚନା ଜମିଥିଲା । ଓଜିପି ଟିକେଟ୍‌ରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବା ପରେ ସ୍ଥାଣୁ ହୋଇ ପ୍ରାୟ ଥିବା ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ପରିଡ଼ା ବିଜେପିରେ ମିଶିଥିଲେ । ସେ ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଲଢ଼ି ଏକଦା ବିଧାୟକ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଧାନସଭା ଆସନ ସଂରକ୍ଷିତ ଘୋଷଣା ପରେ ସେ ପାଟକୁରା ରାଜନୀତିରେ ବେଶ୍‌ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ପାଟକୁରାରୁ ଲଢ଼ିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ଜୋର୍‌ ଧରିଥିଲା । ଅବଶ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟତିରକେ ଗତଥର ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାନସ ମହାନ୍ତି, ଉମାକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସମେତ ଆଉ କିଛି ଆଶାୟୀଙ୍କ ନାଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲା । ଏବେ ପୁଣି ଦଳରେ ବିଜୟଙ୍କ ଯୋଗଦାନ । ତା’ ସାଙ୍ଗକୁ ବିଜୟ ଗତଥର ମହାକାଳପଡ଼ାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏଠାରୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ପ୍ରାର୍ଥିତ୍ୱ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ମହାକାଳପଡ଼ା ନିମନ୍ତେ ଦଳର ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ଭୁବନମୋହନ ଜେନା, ଗତଥରର ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ବଷ୍ଣିୁ ସାହୁଙ୍କ ସମେତ କିଛି ଯୁବନେତାଙ୍କ ନାଁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭୁବନ ଟିକେଟ ପାଇବା ଦୌଡ଼ରେ ଢ଼େର ଆଗରେ ଥିବାର ଜଣାପଡ଼େ । ଏଣେ ସେ ମାଟିର ପୁଅ ବୋଲି ତାଙ୍କର ସମର୍ଥକମାନେ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି । ସବୁକିଛି ନିର୍ଭର କରୁଛି ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ । ସେ କେଉଁଠୁ ଲଢ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି? ବିଜୟ ପାଟକୁରାରୁ ସର୍ବାଧିକ ଥର ବିଧାୟକ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଆସିଛନ୍ତି । ବିଜେଡିରୁ ଯିବାପରେ ୨୦୦୪ରେ ଓଜିପିରୁ ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ, ୨୦୦୯ରେ ବିଜେପିରୁ ପାଟକୁରା ଓ ୨୦୧୪ରେ ବିଜେପିରୁ ମହାକାଳପଡ଼ା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ଲଢି ଆସୁଛନ୍ତି ବିଜୟ । ତେବେ ଏଥର ସେ କେଉଁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ ବାଛୁଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ।