PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ଅନଲକ୍‌ ହେବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଗୁଜବ, ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲେ SRC- ଏଭଳି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି ହୋଇନି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୩୩୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣପର୍ବ ରଜ ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

ପତଞ୍ଜଳୀର ସିିଇଓ ବାଳକୃଷ୍ଣ ଅସୁସ୍ଥ, ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି

ହରିଦ୍ୱାର ୨୩/୮: ପତଞ୍ଜଳୀ ଯୋଗପୀଠର ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ପତଞ୍ଜଳୀ ଆୟୁର୍ବେଦର ସିଇଓ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ବାଳକୃଷ୍ଣ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଋଷିକେଶ ସ୍ଥିତ ଏମ୍ସରେ ଆଡମିଟ୍ କରାଯାଇଛି । ପତଞ୍ଜଳୀ ଯୋଗପୀଠର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଯୋଗଗୁରୁ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଆଚାର୍ଯ୍ଯ ବାଳକୃଷ୍ଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଚାନକ ଖରାପ ହୋଇପଡିଥିଲା ।

ଯେଉଁ ସମୟରେ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ ସେ ହରିଦ୍ୱାରର ପତଞ୍ଜଳୀ ଯୋଗପୀଠର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଥିଲେ । ଆନନ-ଫାନନରେ ଯୋଗପୀଠର ଚିକିତ୍ସକମାନେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା କଲେ । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ନିକଟସ୍ଥ ଭୂମାନନ୍ଦ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଗଲା । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ସମୟ ନଷ୍ଟ ନକରି ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଋଷିକେଶ ଏମ୍ସକୁ ରେଫର କଲେ । ଏବେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ଯାବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ଥିବା ଏମ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଦେଶର ୧୦ ଧନୀଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ବାଳକୃଷ୍ଣ
ଚଳିତବର୍ଷ ଫେବୃୟାରୀରେ ଆସିଥିବା ଆକଳନ ଅନୁସାରେ ଏପଏମସିଜି କମ୍ପାନୀ ପତଞ୍ଜଳୀର ସିଇଓ ବାଳକୃଷ୍ଣ ଏବେ ଦେଶର ଟପ୍ ୧୦ ଧନୀଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ସାମିଲ । ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ୩୨୦ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବାଳକୃଷ୍ଣ ଗତ ବର୍ଷ ୨୫ତମ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏଥର ସେ ୮ମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୧୭୩ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୭୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି । ଗତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ପତଞ୍ଜଳୀର ବ୍ୟବସାୟ ୧୦,୫୬୧ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । ଏପରିକି ଅନେକ ବିଦେଶୀ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ଯ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଟକ୍କର ଦେଉଛି ।