PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକିଂ କରିଲେ ପାଇବେ ୧୦ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ, କେମିତି କରିବେ ବୁକ୍ ଜାଣନ୍ତୁ…

ଯଦି ଆପଣ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମର ଗ୍ରାହକ ହୋଇଥିବେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଖାସ୍ ଖବର। ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଏନସିଆରରେ ପେଟିଏମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମର ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକ୍ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବୁକିଂ ଉପରେ ୧୦ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ମିଳିବ। ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପେଟିଏମ୍ ଦ୍ବାରା ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକିଂ କରୁଥିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରାଯିବ।

ଜାଣିବା ଦରକାର କି, କମ୍ପାନି ଗ୍ୟାସ ପୁଣି ଥରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ  ତଥା ଅନଲାଇନ ଯୋଗେ ଟଙ୍କା ଭରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବ। ପେଟିଏମ୍ ଅନୁସାରେ କମ୍ପାନି  ଏହି ସ୍କିମକୁ କେବେ ବି ବନ୍ଦ କରିପାରେ।

 ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସ୍କିମର ଲାଭ ଉଠାଇବାର ଅଛି ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପେଟିଏମକୁ ଯାଇ ରିଚାର୍ଜ ଏବଂ ବିଲ୍ ଟଙ୍କା ବିକଳ୍ପ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦିଆଯାଇଥିବା ବୁକରୁ ସିଲିଣ୍ଡରକୁ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଲେକ୍ଟ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ ପ୍ରୋଭାଇଡରକୁ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପୁଣି ସେଥିରେ ଏଚପି ଗ୍ୟାସ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ପରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜର କଜ୍ୟୁମର ନମ୍ବର କିମ୍ବା ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହି ବିକଳ୍ପ ଅନୁସାରେ ନିଜ ଗ୍ୟାସ ଏଜେନ୍ସିର ନାମକୁ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ଗ୍ୟାସ ଏଜେନ୍ସି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଅପସନ୍ ଦିଆଯିବ। ଏଠାରେ ଆପଣ ଅନଲାଇନ ପେମେଣ୍ଟର ବିକଳ୍ପ ବାଛିପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କାର ବିକଳ୍ପ ପାଇଁ ପେଟିଏମକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଟଙ୍କା ଦେବା ପ​‌ରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତର ମ୍ୟାସେଜ୍ ଆସିଯିବ।

ଅନଲାଇନ୍ ବୁକ କରିବା ଦ୍ବାରା ଗୋଟିଏ ଫାଇଦା ଏହା କି, ଆପଣ ଯେଉଁଠା​‌ରେ ଥିଲେ ବି ନିଜର ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ଟଙ୍କା ଭରି ପାରିବେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର