ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ୧୦ ଦିନ ବିତିବା ପରେ ବି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲାନି ପ୍ରକୃତ ରହସ୍ୟ…

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮/୧୦: ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଘଟିଥିବା ସାଂଘାତିକ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଏକାଧିକ ମୃତାହାତ ହେଲେ। ଶହ ଶହ ଲୋକଙ୍କ ଘର, ବାଇକ୍‌, କାର ଭାଙ୍ଗିଲା । କିନ୍ତୁ ଘଟଣାକୁ ୧୦ ଦିନ ବିତିବା ପରେ ବି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଜିରୋ । ଏମିତିକି କାହାର ଚରମ ଅବେହଳା ଯୋଗୁଁ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଲା, ତାହା ବି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲାନି । କି ମୃତକଙ୍କୁ ନେଇ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ତଥ୍ୟ ଦିଆଯାଉନି । ପୁଲିସ ବି ଆଖିଦୃଶିଆ ତଦନ୍ତ କରୁନି । ଏଭଳି ଆଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଏକାଧିକ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ। ତୁରନ୍ତ ଅଘଟଣର ଏକ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ୟୁନିଟ୍‌-୯ସ୍ଥିତ ଲୋହିଆ ଏକାଡେମୀରେ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଫରୱାର୍ଡ ବ୍ଲକ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ସମ୍ପାଦକ ଜ୍ୟୋତି ରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଡାଇରେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ ଅଫ୍‌ ଫେକ୍ଟୋରିଜ୍‌ ସେଫ୍ଟି ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଏଯାଏଁ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ହୋଇନାହିଁ । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରସମନ ବିଭାଗ ମୃତାହତ କି କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ କରିନି ।

ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି, ବିସ୍ଫୋରଣ ପଛର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜାଣିବାକୁ ତୁରନ୍ତ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ। ଏହାଛଡ଼ା ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଅତି କମ୍‌ରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯାଉ । ସପ୍ତାହେ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଦାବି ସରକାର ନ ମାନିଲେ, ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପୋର୍ଟାଲ ଓ ସୁମଙ୍ଗଳ ପୋର୍ଟାଲ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଉତ୍କଳୀୟ କଳା ଶୈଳୀ ଅନୁସାରେ ହେବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଦ୍ୱାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ- ରୂପା ଛାଉଣୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ଭିତରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ

ନଭେମ୍ବର ଏକ ତାରିଖରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ

ଓଟିଭିର ଆଉ ଏକ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ, ରାଜଧାନୀରେ ମାଡ଼ି ବସିଛି ୧୨ ହଜାର ବର୍ଗଫୁଟରୁ ଅଧିକ ଜାଗା

ଫେସବୁକ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ପଲିସି ହେଡ ଆଂକ୍ଷୀ ଦାସଙ୍କ ଇସ୍ତଫା

ଦିଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ଆଶ୍ବସ୍ତି: କୋଇଲା ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଦେଇଥିବା ଦଣ୍ଡାଦେଶକୁ ରଦ୍ଦ କଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ