PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ମୁଖ୍ୟ ବଜାରରେ ହଠାତ୍ ଭୁଶୁଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟି, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପଥଚାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏ ବର୍ଷ ଥରାଇବ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜବର ଜାଡ଼ରେ ଥରିବ ଓଡ଼ିଶା, ଲମ୍ବିବ ଶୀତ ଅବଧି
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ : ବେଦାନ୍ତର ଏଲଏନଟି କଲୋନୀକୁ ପଶିଲା କରୋନା, ୩ ଶ୍ରମିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ମମିତା ମେହେର୍ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||

ପିଣ୍ଡିକି ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଚନ୍ଦକା,୩ା୨(ଆ.ପ୍ର.): ମହାନ ସ୍ୱାଧୀନତା ସେନାନୀ ପିଣ୍ଡିକି ବାହୁବଳେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଅମଳିନ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ମାଟି ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ସ୍ଥିତ ପିଣ୍ଡିକି ପଡିଆରେ ତୃତୀୟ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଦଘାଟନୀ ଦିବସରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଗ୍ଲୋବାଲ ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟାର ଓ ଜିଏସଟି ୱାରିଅମ, ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ କୋହିନୂର କିଙ୍ଗ୍‌ ଓ ଦାରୁବ୍ରହ୍ମ ହଣ୍ଟର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଜିଏସଟି ୱାରିଅସ ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୭୨/୭ କରିଥିଲା । ସୋମନାଥ ପାଲଟାସିଂ ୨୧ ରନ କରିବା ସହିତ ୧ ଉଇକେଟ ନେଇ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଗ୍ଲୋବାଲ ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟାର ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୬୩/୧୦ କରି ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲା ।
ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଦାରୁବ୍ରହ୍ମ ଟସ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ୧୨ ଓଭରରେ ୨ ଉଇକେଟ ନେଇ ୧୨୮ ରନ କରିଥିଲା । ପ୍ରକାଶ ସାହୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୬୬ରନ କରିଥିଲେ । ସେ ୮ଟି ଚୌକା ୩ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । କୋହିନୂର ଏକାଦଶ ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୧୩୦ ରନ କରି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଥିଲା । କହ୍ନେଇ ନାୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୨୪ ବଲରୁ ୬୦ ରନ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ।
ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ କ୍ଲବ ସଭାପତି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପାହାଡ଼ସିଂ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଶିଳ୍ପପତି ସଞ୍ଜୟ ପ୍ରତାପ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି, ଚନ୍ଦକା ଥାନା ଆଇଆଇସି ସୁନିଲ ବେହେରା, ଇଂ. ନାରାୟଣ ମାଝୀ, ଅଧ୍ୟାପକ ମାନସ ପାତ୍ର ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ । ଅଜିତ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ଓ ସୁଜିତ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ମ୍ୟାଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ।