PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ସୁନୀଲ ଜାଖଡ, କଂଗ୍ରେସ ସହ ୫୦ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ
  • ||
  • ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ହେଲେ ସ୍ନାନ ବେଦିରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କୁ କରିପାରିବେନି ସ୍ପର୍ଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍,୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି-କାଲି ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ତିନି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ତାତି
  • ||
  • ପୁରୀ: ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌… ଅଖ ଅନୁକୂଳ, ନାହାକା ଚକରେ ପଇତା ଓ ୧୫ ଚକ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ମୋହନା: ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କୁତ୍ରା: ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ୭ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପରିବାରଲୋକ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ପ୍ରେମିକା ପରିବାର, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ୧୭୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ତାଲିମ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ISI
  • ||

ପିଣ୍ଡିକି ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଚନ୍ଦକା,୩ା୨(ଆ.ପ୍ର.): ମହାନ ସ୍ୱାଧୀନତା ସେନାନୀ ପିଣ୍ଡିକି ବାହୁବଳେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଅମଳିନ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ମାଟି ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ସ୍ଥିତ ପିଣ୍ଡିକି ପଡିଆରେ ତୃତୀୟ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଦଘାଟନୀ ଦିବସରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଗ୍ଲୋବାଲ ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟାର ଓ ଜିଏସଟି ୱାରିଅମ, ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ କୋହିନୂର କିଙ୍ଗ୍‌ ଓ ଦାରୁବ୍ରହ୍ମ ହଣ୍ଟର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଜିଏସଟି ୱାରିଅସ ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୭୨/୭ କରିଥିଲା । ସୋମନାଥ ପାଲଟାସିଂ ୨୧ ରନ କରିବା ସହିତ ୧ ଉଇକେଟ ନେଇ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଗ୍ଲୋବାଲ ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟାର ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୬୩/୧୦ କରି ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲା ।
ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଦାରୁବ୍ରହ୍ମ ଟସ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ୧୨ ଓଭରରେ ୨ ଉଇକେଟ ନେଇ ୧୨୮ ରନ କରିଥିଲା । ପ୍ରକାଶ ସାହୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୬୬ରନ କରିଥିଲେ । ସେ ୮ଟି ଚୌକା ୩ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । କୋହିନୂର ଏକାଦଶ ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୧୩୦ ରନ କରି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଥିଲା । କହ୍ନେଇ ନାୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୨୪ ବଲରୁ ୬୦ ରନ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ।
ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ କ୍ଲବ ସଭାପତି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପାହାଡ଼ସିଂ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଶିଳ୍ପପତି ସଞ୍ଜୟ ପ୍ରତାପ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି, ଚନ୍ଦକା ଥାନା ଆଇଆଇସି ସୁନିଲ ବେହେରା, ଇଂ. ନାରାୟଣ ମାଝୀ, ଅଧ୍ୟାପକ ମାନସ ପାତ୍ର ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ । ଅଜିତ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ଓ ସୁଜିତ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ମ୍ୟାଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର