ପିଣ୍ଡିକି ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଚନ୍ଦକା,୩ା୨(ଆ.ପ୍ର.): ମହାନ ସ୍ୱାଧୀନତା ସେନାନୀ ପିଣ୍ଡିକି ବାହୁବଳେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଅମଳିନ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ମାଟି ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ସ୍ଥିତ ପିଣ୍ଡିକି ପଡିଆରେ ତୃତୀୟ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଦଘାଟନୀ ଦିବସରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଗ୍ଲୋବାଲ ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟାର ଓ ଜିଏସଟି ୱାରିଅମ, ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ କୋହିନୂର କିଙ୍ଗ୍‌ ଓ ଦାରୁବ୍ରହ୍ମ ହଣ୍ଟର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଜିଏସଟି ୱାରିଅସ ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୭୨/୭ କରିଥିଲା । ସୋମନାଥ ପାଲଟାସିଂ ୨୧ ରନ କରିବା ସହିତ ୧ ଉଇକେଟ ନେଇ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଗ୍ଲୋବାଲ ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟାର ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୬୩/୧୦ କରି ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲା ।
ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଦାରୁବ୍ରହ୍ମ ଟସ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ୧୨ ଓଭରରେ ୨ ଉଇକେଟ ନେଇ ୧୨୮ ରନ କରିଥିଲା । ପ୍ରକାଶ ସାହୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୬୬ରନ କରିଥିଲେ । ସେ ୮ଟି ଚୌକା ୩ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । କୋହିନୂର ଏକାଦଶ ୧୨ ଓଭର ଖେଳି ୧୩୦ ରନ କରି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଥିଲା । କହ୍ନେଇ ନାୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୨୪ ବଲରୁ ୬୦ ରନ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ।
ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ କ୍ଲବ ସଭାପତି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପାହାଡ଼ସିଂ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଶିଳ୍ପପତି ସଞ୍ଜୟ ପ୍ରତାପ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି, ଚନ୍ଦକା ଥାନା ଆଇଆଇସି ସୁନିଲ ବେହେରା, ଇଂ. ନାରାୟଣ ମାଝୀ, ଅଧ୍ୟାପକ ମାନସ ପାତ୍ର ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ । ଅଜିତ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ଓ ସୁଜିତ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ମ୍ୟାଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ କିଛି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେନି ଏହି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟର, କ’ଣ ପାଇଁ ଜାଣନ୍ତୁ

ଓଡ଼ିଶାରେ ରି-ଇନ୍‌ଫେକ୍ସନ୍‌ ହେଉଛି କରୋନା : ଆଇଏଲ୍‌ଏସ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ଅଲଗା ଅଲଗା ନମ୍ବର ଥିବା ଜର୍ସି କାହିଁକି ପିନ୍ଧୁଥିଲେ ସେହଓ୍ବାଗ? ପ୍ରଥମ ଥର ଖୋଲିଲେ ରାଜ୍

ଆଜି ଧରାପୃଷ୍ଠରେ ଅବତରଣ କରିବେ ମା’ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ: ସବୁଠି କୋଭିଡ୍‌ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ହେବ ପୂଜା, ଦର୍ଶନ କରିବେନି ଭକ୍ତ

ଆଦିତ୍ୟ ଦାଶ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆଜି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ମା’

IPL-2020: ଆଜି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଓ କିଙ୍ଗ୍‌ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା, ଉଭୟ ଦଳ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତି