PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ଏହି ଦେଶରେ ଆପଣ ଉଲଗ୍ନ ହୋଇ ବୁଲିପାରିବେ, ଅଜବ ନିୟମ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଉଡିଯିବ ହୋସ୍

ଜୟପୁର ୩୦।୮: ଦୁନିଆଁରେ ଏମିତି ବହୁତ ଦେଶ ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ନିୟମ ରହିଛି। ଆଉ ସେହି ନିୟମ ଅନୁସାରେ ହିଁ ଜୀବନ ଜୀଇଁବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ସେହି ଦେଶ ମଧ୍ୟରୁ ଏମିତି ଏକ ଦେଶ ଅଛି ଯାହାର ନିୟମ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ।

ସାଧାରଣ କଥା ହେଲା କି, କିଛି ଦେଶରେ ଆଜି ବି ଯୁବକମାନେ ବାହାରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ଯଦି ଏମିତି କେହି କରନ୍ତି ତେବେ ଆଇନ ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଏ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏମିତି ବି ଦେଶ ଅଛି ଯେଉଁଠି ଉଲଗ୍ନ ହୋଇ ଲୋକମାନେ ଆରାମରେ ବୁଲିପାରିବେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ବି ଆପଣ ଚାହିଁବେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ବି ରଖିପାରିବେ। ଏହି ଦେଶର ନାଁ ହେଉଛି ସ୍ପେନ୍। ଏହି ଦେଶର ଲୋକମାନେ ଉଲଗ୍ନ ଅର୍ଥାତ୍ ବିନା କପଡ଼ାରେ ବୁଲୁଥାନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ବି ପାରିବେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିପାରିବେ। ମାତ୍ର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଯେମିତି ପାଖରେ କୈାଣସି ନାବାଳକ ନାବାଳିକା ନ ଥିବେ।

ସେହିପରି ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ବି ଲୋକମାନେ ବିନା କପଡ଼ାରେ ବୁଲିଥାନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ବାରା କୈାଣସି ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧା ହୋଇନଥାଏ। ଫ୍ରାନ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ସବୁକିଛି କରିପାରିବେ କେବଳ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପନ୍ଧକୁ ଛାଡ଼ିକି। ଅର୍ଥାତ୍ ଜନବହୁଳ ସ୍ଥାନରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପନ୍ଧ ରଖିପାରିବେ ନାହିଁ। କୋଏସିଆରେ ବି ଲୋକମାନେ ଉଲଗ୍ନ ହୋଇ ବୁଲିଥାନ୍ତି

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର