PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ଅନଲକ୍‌ ହେବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଗୁଜବ, ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲେ SRC- ଏଭଳି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି ହୋଇନି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୩୩୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣପର୍ବ ରଜ ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

ଜି-୭ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଥଟ୍ଟାମଜା: ଏଭଳି କ’ଣ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଦେଲେ ଯେ ହସିକି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ହାତକୁ ଥାପୁଡେଇଲେ ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୮:​‌ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡୋ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଚାଲିଥିବା ଜି-୭ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଖୁବ୍ ବନ୍ଧୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ପରସ୍ପରକୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଗଭୀର ବନ୍ଧୁତ୍ବର ଛାପ ଏହି ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ସମୟରେ ଟ୍ରମ୍ପ ମୋଦିଙ୍କ ସହିତ ଥଟ୍ଟାମଜା କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ମୋଦି ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ କଥା ହେବା ସମୟରେ କହିଥିଲେ, ଆପଣମାନେ ଆମକୁ କଥା ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ, ଆମେ ଦୁହେଁ କଥା ହେଉଥିବୁ, ଯେତେବେଳେ ଦରକାର ପହିଡ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେବୁ।’

ମୋଦିଙ୍କ କଥା ଉପରେ ଥଟ୍ଟା କରି ଟ୍ରମ୍ପ କହିଥିଲେ, ମୋଦି ବହୁତ ଭଲ ଇଂରାଜୀ କୁହନ୍ତି,କିନ୍ତୁ କଥା ହେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି। ଏହାପରେ ଦୁଇ ନେତା ଯୋରରେ ହସିପକାଇଥିଲେ ଓ ମୋଦି ହସି ହସି ଟ୍ରମ୍ପ ହାତକୁ ଧରି ନେଇ ଜୋରରେ ନିଜ ହାତରେ ଥାପୁଡେଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ହସ ରୋକିପାରିନଥିଲେ। ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଥିବା ଏଭଳି ବନ୍ଧୁତ୍ବର ଏହି ଭିଡିଓ ଏବେ ଯୋରଦାର ଭାବରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଜି-୭ ସମ୍ମିଳନୀ ଅବସରରେ ପ୍ରାଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି