PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ପଛୁଆ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ କୋକସରାରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଚୟନ ପାଇଁ ରାମପୁର ଆଇସିଡିଏସ୍ ସିଡିପିଓ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • କଟକ: ଦୀପାବଳିରେ ବାଣ ଫୁଟାଇବାକୁ ନେଇ ମାମଲା, ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ; ସାନି ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ ଲାଗି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କାର୍‌ଗିଲ୍‌ ବସ୍ତିରୁ ୨୫୪ ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଧରାପଡି ନିର୍ଧୁମ ମାଡ଼ ଖାଇଲେ
  • ||
  • ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀ ଯବାନ ଗୁଳିବିନିମୟ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୩୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼: ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଖାଁ ଖାଁ ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ, ୧୬ ଦଫା ଦାବିରେ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଦିନ ଯାଏ ବଢ଼ିବନି ଶୀତ, ୨୮ରୁ ୩୦ ଯାଏ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପାଠପଢ଼ା, ପ୍ରଥମ ଦୁଇଦିନ ହସଖୁସି ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷଣସ୍ତର ମପାଯିବ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ରାସ୍ତାରୋକ। ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାତ୍ର ୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଠେଇ ନେଲା ପୁଲିସ।
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ୩୦୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ, ଜଣେ ମହିଳା ଅଟକ
  • ||

ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ବେଳେ ମୋଦି ଜିମ୍ କାର୍ବେଟରେ ବୁଲୁଥିଲେ: କଂଗ୍ରେସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୨:ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ଠିକ୍ ଏକ ସପ୍ତାହ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେଓ୍ବାଲ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସୁରଜେଓ୍ବାଲ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁ ସମୟରେ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା ,ସେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜିମ୍ କାର୍ବେଟରେ ଫିଲ୍ମ ସୁଟିଂ କରୁଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସରକାରର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

source: https://www.devdiscourse.com

ସୁରଜେଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଓ ଜାତୀୟ  ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା(ଏନ୍ଏସ୍ଏ) ଅଜିତ ଡୋଭାଲ ନିଜର ବିଫଳତାକୁ କାହିଁକି ସ୍ବୀକାର କରୁନାହାନ୍ତି? ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥିବା ଏତେ ପରିପାଣର ବିସ୍ଫୋରକ, ରକେଟ ଲଞ୍ଚର କେଉଁଠାରୁ ଆସିଲା, ଗାଡି ଗୁଡିକ ସେଠାକୁ କିପରି ପ୍ରବେଶ କଲା? ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣର ଠିକ୍ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓକୁ କାହିଁକି ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇନଥଲା ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ସିଆରପିଏଫ୍ ବିମାନଯୋଗେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲା ତେବେ ତାଙ୍କର ଦାବିକୁ କାହିଁକି ପୂରଣ କରାଗଲା ନାହିଁ। ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ୫୬ ମାସର କାର୍ଯ୍ୟକାଳରେ ୪୮୮ ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିମୁଦ୍ରାକରଣ ପରେ ମଧ୍ୟ କାହିଁକି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ବନ୍ଦ ହୋଇନାହିଁ?

spurce: https://www.indiamart.com

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେଓ୍ବାଲ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରମାଣ ସହିତ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ସମୟରେ ମୋଦିଙ୍କ ଜିମ୍ କାର୍ବେଟ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସୁରଜେଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି ୧୪ ଫେବୃଆରୀ ୩ଟା ୧୦  ମିନିଟରେ ପୁଲଓ୍ବାମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା୪୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିମ୍ କାର୍ବେଟରେ ଫିଲ୍ମ ସୁଟିଂ କରୁଥିଲେ। ଆକ୍ରମଣ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ରାମନଗରରେ ଚା-ଜଳଖିଆ ଖାଇବା ସହ ନିଜର ସମର୍ଥକଙ୍କ ନିକଟରୁ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିଲେ।। ମୋଦି ଓ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଲଗାତାର ନିର୍ବାଚନୀ ରାଲି କରୁଛନ୍ତି ଓ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ସାକ୍ଷୀ ମହାରାଜ ଓ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ କେଜେ ଅଲଫୋସଙ୍କ ଫଟୋକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ସମାଲୋଚନା କରିଛି । ଏଥରେ ସାକ୍ଷୀ ମହାରାଜ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ହସୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେଭଳି ଅଲଫୋସ୍ ଶହୀଦ ବିବି ବସନ୍ତକୁମାରଙ୍କ କବର ଉପରେ ରଖାଯାଇଥିବା ପାର୍ଥିବ ଶରୀର ସହ ସେଲଫି ନେଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ୪୦ ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶୋକ କାହିଁକି ଘୋଷଣା କରିନାହାଁନ୍ତି? କ’ଣ ସେ ନିଜ ଦ୍ବାରା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନକୁ ରୋକିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି କଡା ଶବ୍ଦରେ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର