PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

୧୮ରେ ପୁଣି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆସିବେ ମୋଦି, ୨ ସ୍ଥାନରେ କରିବେ ସଭା

କୋଲକାତା,୦୯/୦୩ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବ୍ରିଗେଡ୍‌ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ହ୍ରାସ କରିନାହିଁ । ରାଜ୍ୟରେ ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ବିଜେପି ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛି। ବିଗ୍ରେଡ ସଭାର ୧୧ ଦିନ ପରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଣି ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସଭା ପୁରୁଲିଆ ଏବଂ କାନ୍ଥିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ଏଥର ଗେରୁଆ ଶିବିର ବେଙ୍ଗଲରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ । ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତାମାନେ ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କର ବଙ୍ଗଳାରେ ୨୦ଟି ଜନସମାବେଶ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଶାହା ଅତି କମରେ ୫୦ଟି ସଭା କରିବେ । ସେପଟେ ମୋଦି ତାଙ୍କ ମେଗା ଶୋ ବ୍ରିଗେଡରୁ ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୋମବାର ବିଜେପି ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ମୋଦି ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ ରେ ପୁରୁଲିଆ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ରେ କାନ୍ଥୀରେ ସଭା କରିବେ । ସେ ମେଦିନୀପୁର ସହରରେ ଆଉ ଏକ ସଭା କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ରାଜନୈତିକ ସର୍କଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁରୁଲିଆ ହେଉଛି ଏକ ବିଜେପି ଗଡ଼। ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଲୋକସଭା ଭୋଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଜେପି ଏଠାରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ କରିଛି । କିନ୍ତୁ ସେହି ଗଡ଼ରେ, ଏହି ସମୟର ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସଂଗ୍ରାମ ପଦ୍ମ ଶିବିରର ବିଜୟରେ କଣ୍ଟା ହୋଇପାରେ। ଏହି ପରିବେଶରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରୁଲିଆରେ ଏକ ସଭା କରିବେ । ତେବେ ପୁରୁଲିଆର କେଉଁଠାରେ ସଭା କରିବେ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ।

ଏହି ସମୟରେ, ବଙ୍ଗଳାର ହଟସ୍ପଟ୍‌ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ରହିଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସୈନିକ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥର ମୋଦି ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଭାବେ ଅଭିଯାନକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ରେ କାନ୍ଥିରେ ଏକ ସଭା କରିବେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ମେଦିନୀପୁରରେ ଆଉ ଏକ ସଭା କରିପାରନ୍ତି ।

ଏପଟେ ବିଜେପିର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତାଙ୍କ ବାରମ୍ବାର ଗସ୍ତକୁ ତୃଣମୂଳ ପରିହାସ କରୁଛି। ତାଙ୍କର ବ୍ୟଙ୍ଗ, ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରରେ ବିଜେପିର ଚେହେରା ନାହିଁ। ତେଣୁ ବିଜେପି ନେତାମାନଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସିବାକୁ ପଡୁଛି। କେବଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କୋଡ଼ିଏରୁ ଅଧିକ ସଭା କରିବେ । ତେବେ ବିଜେପି ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ଉପହାସ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଦ୍ୱିଧା କରୁଛି ।

ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କେବଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୁହନ୍ତି ବରଂ ବିଜେପିର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତା ମଧ୍ୟ। ସେଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ନେତାମାନେ ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବା ପାଇଁ କାନ୍ଧରେ କାନ୍ଧ ମିଳାଉଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏକ ଦଳ ବାରମ୍ବାର ଏହି ରାଜ୍ୟକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର