PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପରେ ମଧ୍ଯ ଆପଣମାନଙ୍କ ସହିତ ‘ମନ୍ କୀ ବାତ୍’ କରିବି: ନମୋ

source:zeenews.india.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୨: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି(ରବିବାର) ନିଜ ୫୩ତମ ମନକୀ ବାତ୍ ଜରିଆରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋନ୍ଧନ କଲେ । ମନ କୀ ବାତ୍ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ପୂର୍ବରୁ ମୋଦି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଲେ, ‘ଆଜି ମନ କୀ ବାତ୍ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ବହୁତ ଖାସ୍ ହେବ ।‘ ନିଜ ସମ୍ବୋନ୍ଧନରେ ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରି ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ ନମୋ ।  

ସେ କହିଥିଲେ ନିର୍ବାଚନ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଉତ୍ସବ । ଆଗାମୀ ୨ ମାସରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ନିର୍ବାଚନରେ ବ୍ଯସ୍ତ ରହିବୁ । ମୁଁ ନିଜେ ବି ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରହିବି । ଏକ ସୁସ୍ଥ ଗମତାନ୍ତ୍ରିକ ପରମ୍ପରାର ସମ୍ମାନ କରି ଆଗାମୀ ମନ କୀ ବାତ୍ ମେ ମାସ ଶେଷ ରବିବାର ହେବ । ମୁଁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଏକ ନୂଆ ବିଶ୍ୱାସର ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ ପୁଣି ଥରେ ମନ କୀ ବାତ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ କରିବି । ଏବଂ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ମନ କୀ ବାତ୍ କରିବି ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଲେ ଭାରତ-ମାତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ନିଜ ପ୍ରାଣବଳୀ ଦେଇଥିବା ବୀରପୁତ୍ରଙ୍କୁ ମୋର ପ୍ରଣାମ । ଏହା ଆମକୁ ଆତଙ୍କ ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଲଗାତାର ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ । ଆମ ସଙ୍କଳ୍ପକୁ ଆହୁରି ମଜଭୁତ କରିବ । ପିଏମ୍ ମୋଦି କହିଥିଲେ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭାଷାରେ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର