PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩: ଅମିୟ ଓ ଶ୍ରାବଣୀ ଦୌଡ଼ିବେ, ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସାମିଲ ହେବେନି ଦୂତି
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପରେ ମଧ୍ଯ ଆପଣମାନଙ୍କ ସହିତ ‘ମନ୍ କୀ ବାତ୍’ କରିବି: ନମୋ

source:zeenews.india.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୨: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି(ରବିବାର) ନିଜ ୫୩ତମ ମନକୀ ବାତ୍ ଜରିଆରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋନ୍ଧନ କଲେ । ମନ କୀ ବାତ୍ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ପୂର୍ବରୁ ମୋଦି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଲେ, ‘ଆଜି ମନ କୀ ବାତ୍ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ବହୁତ ଖାସ୍ ହେବ ।‘ ନିଜ ସମ୍ବୋନ୍ଧନରେ ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରି ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ ନମୋ ।  

ସେ କହିଥିଲେ ନିର୍ବାଚନ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଉତ୍ସବ । ଆଗାମୀ ୨ ମାସରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ନିର୍ବାଚନରେ ବ୍ଯସ୍ତ ରହିବୁ । ମୁଁ ନିଜେ ବି ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରହିବି । ଏକ ସୁସ୍ଥ ଗମତାନ୍ତ୍ରିକ ପରମ୍ପରାର ସମ୍ମାନ କରି ଆଗାମୀ ମନ କୀ ବାତ୍ ମେ ମାସ ଶେଷ ରବିବାର ହେବ । ମୁଁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଏକ ନୂଆ ବିଶ୍ୱାସର ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ ପୁଣି ଥରେ ମନ କୀ ବାତ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ କରିବି । ଏବଂ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ମନ କୀ ବାତ୍ କରିବି ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଲେ ଭାରତ-ମାତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ନିଜ ପ୍ରାଣବଳୀ ଦେଇଥିବା ବୀରପୁତ୍ରଙ୍କୁ ମୋର ପ୍ରଣାମ । ଏହା ଆମକୁ ଆତଙ୍କ ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଲଗାତାର ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ । ଆମ ସଙ୍କଳ୍ପକୁ ଆହୁରି ମଜଭୁତ କରିବ । ପିଏମ୍ ମୋଦି କହିଥିଲେ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭାଷାରେ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।