PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ଉରି-ପୁଲଓ୍ବାମାର ଆମେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛୁ, ଏବେ ଆତଙ୍କବାଦ ସହିବୁ ନାହିଁ: ମୋଦି

କନ୍ୟାକୁମାରୀ,୧।୩:ତାମିଲନାଡୁର କନ୍ୟାକୁମାରୀରେ ପହଁଞ୍ଚିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ଆଲୋଚନା କରି କହିଥିଲେ ବୀର ଯବାନଙ୍କୁ ମୋର ସଲାମ। ପୂର୍ବ ସରକାର ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ  ଗ୍ରହଣ କରିପାରିନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆମ ସରକାର ସେନାକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରତି​‌ଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦେଇଛି। ମୋଦି ତାଙ୍କ ଭାଷଣର ଆରମ୍ଭ ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ  ପ୍ରଶଂସା କରି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଅଭିନନ୍ଦନ ଭାରତ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ  ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ସାରା ଦେଶକୁ ଗର୍ବ ଯେ ଅଭିନନ୍ଦନ ତାମିଲନାଡୁର। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଯେଉଁ ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ତାହା ଆମ ସେନାର ଶକ୍ତି ଓ କ୍ଷମତାକୁ ଦେଖାଉଛି ଏହା ଏକ ନୂତନ ଭାରତ। ବହୁ ସମୟ ହେବ ଭାରତ ଆତଙ୍କବାଦର ସାମନା କରୁଛି। ଏବେ ଆମେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସହ୍ୟ କରିବୁ ନାହିଁ। ଦେଶର ଲୋକ ଚାହାଁନ୍ତି ଆତଙ୍କବାବୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ଦରକାର। କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ହୋଇନଥିଲା। ୨୬/୧୧ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଏଭଳି ହୋଇନଥିଲା। ତେବେ ଉରି ଓ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ଆମେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛୁ।

୨୦୦୪ ରୁ ୨୦୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଜୟପୁର, ମୁମ୍ବାଇ, ପୁନେ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଆଦି ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ କେବେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲା। କିଛି ଲୋକ ଏଭଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କର ବୟାନରେ ଭାରତର କ୍ଷତି ହେଉଛି ଓ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଲାଭ ହେଉଚି। ସେମାନଙ୍କ ବୟାନ ପକିସ୍ତାନ ସଂସଦ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ରେଡିଓରେ ଭାରି ଖୁସିରେ କୋଟ୍ କରାଯାଉଛି। ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହେଁ ସେମାନେ ସେନାକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି ନା ପାକିସ୍ତାନକୁ?