PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ କଡା ଚେତାବନୀ, ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୨: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡା ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କୀମାନଙ୍କୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ହିଁ ପଡିବ ।

ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଜ୍ଞାପନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି  ‘ସେମାନେ ଦେଶ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରାଣବଳି ବ୍ଯର୍ଥ ଯିବାକୁ ଦିଆହେବନି ।’ ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  । ଏହାସହ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ସୈନିକଙ୍କ ବଳ ଓ ସାହସ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭରସା ରହିଛି ।

ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଭରସା ଦେଇ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହା ପଛରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ନିଶ୍ଚିତ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ । ପାକିସ୍ତାନ ସବୁବେଳେ ବିନାଶର ରାସ୍ତା ଆପଣାଉଛି । ୧୩୦ କୋଟି ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ ଏହାର ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେବେ ।

ରାଜନୀତି ନକରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ମୋଦି
ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝି ପାରୁଛି । କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ନକରିବାକୁ ମୁଁ ମୋ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି । ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ରାଜନୀତିର ଛିଟାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଆମେ ସମସ୍ତେ ମିଶି ଏହାର ମୁକାବିଲା କରିବା । ସାରା ବିଶ୍ୱ ଦେଖିବ ।

କହିରଖୁଛୁ ଗତକାଲି(ଗୁରୁବାର) ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୪ ଜବାନ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ଜେଶ-ଏ-ମୋହମ୍ମଦ ଏହି ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପାଇଁ ଦାୟୀ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।